Güncel

AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahit Cıngı’dan ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri Milletvekili Murat Cahit Cıngı, Erciyes Üniversitesi Teknopark’ı ziyaret etti. 260’ın üzerinde teknoloji üreten ve 2000 teknoloji uzmanıyla Anadolu’nun en büyük Teknopark’ı olan Erciyes Teknopark 3..

AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahit Cıngı’dan ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri Milletvekili Murat Cahit Cıngı, Erciyes Üniversitesi Teknopark’ı ziyaret etti.

260’ın üzerinde teknoloji üreten ve 2000 teknoloji uzmanıyla Anadolu’nun en büyük Teknopark’ı olan Erciyes Teknopark 3 milli ve 3 uluslararası projeyi başarıyla sürdürüyor.

Şimdiye kadar çok sayıda AR-GE faaliyetiyle teknolojik yeniliği Kayseri ve Türkiye’nin hizmetine sunan Erciyes Üniversitesi, bu projeyi de oldukça başarılı bir şekilde yürütüyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahit Cıngı, ”Erciyes Teknopark Türkiye’nin en büyük melek yatırımcı ağlarından birini koordine ediyor ve bu da genç müteşebbisler için çok büyük fırsatlar sunuyor. Her yıl Erciyes Dağı’nda Erciyes Summit isminde bir Teknoloji Zirvesi organize ediliyor. Bu organizasyon ülkedeki en büyük teknoloji çalışmalarından biri olarak Kayseri’nin imajını daha da yukarı çekiyor. Yeni yatırımlarla da sürekli büyümeye devam ediyor. Kısaca bölgemizin teknoloji üssü olan Erciyes Teknopark’ın başarılarının devam etmesi için hep birlikte azami gayret göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL