Güncel

Alperen Ocakları’ndan Filistin’e destek açıklaması

Kayseri Alperen Ocakları, Filistin’de yaşanan zulmü protesto etmek için toplanarak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Büyük Birlik Partisi Kayseri İl Başkanı Erkan Demirci, BBP MKYK üyeleri ve çok sayıda partili..

Alperen Ocakları’ndan Filistin’e destek açıklaması

Kayseri Alperen Ocakları, Filistin’de yaşanan zulmü protesto etmek için toplanarak basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasına Büyük Birlik Partisi Kayseri İl Başkanı Erkan Demirci, BBP MKYK üyeleri ve çok sayıda partili vatandaş katıldı.

Toplanan kalabalık, Filistin’de hayatını kaybedenler için dualar etti ve İsrail’e tepki sloganları attı.

Filistin’in İsrail karşısındaki duruşu hakkında barışçıl ifadelerde bulunan Alperen Ocakları İl Başkanı Mustafa Dirmen, basın açıklamasına katılan kalabalığın alkışını aldı.

4 binden fazla çocuğun hayatını kaybettiğini ve Müslümanların birlik olması gerektiğini belirten Alperen Ocakları İl Başkanı Mustafa Dirmen, “Zulüm Azrail bile olsa karşısında duracağım, mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir. Zulme rıza gösteren zalimdir. Lanet zalimlerin üzerine olsun. Korsan İsrail’in vahşice saldırıları karşısında sadece Filistinlilerin yaşam şartları ayaklar altına alınmadığını insan hakları ve evrensel hukukunda ayaklar altına alındığında görüyoruz. Artık müslümanların uyanması lazım ve birlikte hareket etmesi lazım. 4 binin üzerinde çocuk öldü. Binlercesi yaralandı. Her 10 dakikada bir çocuk Filistin’de şehit oluyor. Gazze adeta çocuk mezarlığına döndü. Uluslararası kurum ve kuruluşlar Doğu Türkistan’ı görmediği gibi Filistin’i de görmezden geliyor. Türk devleti saldırıların durması için bir çok alanda çalışmalarını yürütüyor.  Bağımsız Filistin Devleti kurulmadan oradaki kan durmayacak, bundan dolayı Bağımsız Filistin Devleti’nin kurulması şarttır.  Hz. İbrahim için yakılan ateşe ağzıyla su taşıyan karınca misali çalışacağız yeter ki safımız belli olsun.” şeklinde konuştu.

Ülkemizde satılan İsrail ürünleri hakkında da konuşan Dirmen, son dönemde İsrail ürünlerine uygulanan indirimlerle ilgili ”Korsan İsrail’in ürünleri indirimde diye kimse şerefini o indirimlere satıp elini kana bulaştırmasın. Ahiret var.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL