Dünya Genel

Aybüke Bebek Ölmesin

6 Şubat 2023’te gerçekleşen depremde ikizlerinden birini kaybeden UYRUM ailesi, SMA hastası kızları Aybüke bebek için yardım istiyor. SMA TİP 1 ölümcül kas hastası olan Aybüke bebek henüz 10 aylık…

Aybüke Bebek Ölmesin

6 Şubat 2023’te gerçekleşen depremde ikizlerinden birini kaybeden UYRUM ailesi, SMA hastası kızları Aybüke bebek için yardım istiyor. SMA TİP 1 ölümcül kas hastası olan Aybüke bebek henüz 10 aylık. Tedavisine Kayseri Şehir Hastanesinde devam eden Aybüke bebeğin, tamamen iyileşmesi için gereken maddi imkana sahip olmayan aile, vatandaşlarımızdan destek istiyor.
Kayseri Bakış Haber’e açıklamalarda bulunan Aybüke bebeğin annesi Semiha UYRUM,SMA hastası Aybüke UYRUM’ un annesiyim. Kayseri’ye Hatay’dan geldik. Ben ikiz bebeklere sahiptim. Adana’ da tedavi gördük ardından Kahramanmaraş’ a gittik. Fakat Kahramanmaraş’ın Sütçü İmam Şehir Hastanesinde bebeklerim makinaya bağlıyken depreme yakalandık. Amine bebeğimi kurtaramadım depremde kaybettim. Bebeğimin yasını tutamadan, Aybüke bebeğimin derdine düştüm. Aybüke bebeğim 10 aylık ve SMA Tip 1 ölümcül kas hastası. Bu hastalık kalıtsal ve ölümcül bir hastalıktır. Git gide bütün kaslar eriyor ve en sonunda yatalak kalıp ölüyor. Şu an Kayseri Şehir Hastanesinde ilaç tedavisi görüyor. Fakat aldığı ilaçlar kızımın sadece hastalığını yavaşlatıyor. Kızım gözlerimin önünde eriyor. Doya doya anne sütü bile içemedi. Tamamen kurtulması için tek bir ilaca ihtiyacımız var. Bu da yurt dışında, gen tedavisinde kullanılan Zolgensma adında bir ilaç. Benim kızımı kurtaracak maddi bir gücüm yok. Eşim çalışmıyor. Evimiz kira. Yardımsever vatandaşlarımız ev kiramızı, ilk geldiğimizde karşılamışlardı. Valilik onayımızla beraber Kayseri Meydan da stant açarak vatandaşlarımızdan yardım istiyorum. Paranın %5’ini toplayabildik. Kalan kısmı için sizlerden yardım istiyorum.” dedi. UYRUM, “Lütfen kızıma umut olun. Tekrar evlat acısı yaşamak istemiyorum. Yalvarıyorum kızımı kurtarmama yardım edin. Aybüke’yide kaybedersem ben yaşayamam. Sizlerden isteğim az çok demeden bizlere destek olmanız. Sesimizi duyun kızım ölmesin.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL