Güncel Siyaset SonDakika

Bakan Özhaseki: Bir depremzede aile daha evini doğduğu topraklarda dönüştürüyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi ile depremzedeler, evlerini doğduğu topraklarda yerinde dönüştürmeye devam ediyor. Gaziantep’te ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi ile baba yadigarı evini yerinde yapan..

Bakan Özhaseki: Bir depremzede aile daha evini doğduğu topraklarda dönüştürüyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi ile depremzedeler, evlerini doğduğu topraklarda yerinde dönüştürmeye devam ediyor. Gaziantep’te ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi ile baba yadigarı evini yerinde yapan depremzede Mehmet Ejder Güler’in hikayesini paylaşan Bakan Mehmet Özhaseki, “Ejder kardeşim baba yadigarı evinden, doğduğu topraklardan kopmak istemedi. Gaziantep’te ‘Yerinde Dönüşüm’ projemize başvurdu, vakit kaybetmeden evini yapmaya başladı. Üç katlı yapacağı evinin kaba inşaatını tamamlamak üzere.” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgeleri hızla ayağa kaldırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bakanlık denetimde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) güvencesinde başlatılan, depremzede vatandaşlara hibe ve kredi desteği sağlayan ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi, bir vatandaşı daha mahallesinden ve komşularından koparmadı.

ÜÇ KATLI EVİNİ ‘YERİNDE DÖNÜŞÜM’ PROJESİ İLE YAPIYOR
Bakan Mehmet Özhaseki, resmi sosyal medya hesabından, depremde evi ağır hasar gören depremzede Mehmet Ejder Gürsel’in ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi ile Gaziantep’te yapımına başladığı 3 katlı baba evinin hikayesini paylaştı. Bakan Özhaseki, paylaşımında Mehmet Ejder Gürsel’in baba yadigarı evinden, doğduğu topraklardan kopmak istemediğini belirterek, “Gaziantep’te ‘Yerinde Dönüşüm’ projemize başvurdu, vakit kaybetmeden evini yapmaya başladı. 3 katlı yapacağı evinin kaba inşaatını tamamlamak üzere.” ifadelerine yer verdi.
“VATANDAŞLARIMIZA SAĞLADIĞIMIZ HİBE VE KREDİ DESTEĞİ İLE EVLERİMİZ YÜKSELİYOR”
Bakan Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinde evini, iş yerini yerinde dönüştürmek isteyen vatandaşlara sağladıkları hibe ve kredi desteğiyle evlerin yükseldiğini vurgulayarak, “Bakanlığımızın denetiminde ve TOKİ güvencesiyle, hemşehrilerimiz, mahallelerinde sağlam ve güvenli evlerini inşa ediyorlar.” dedi.
“PROJEMİZ ÇIKINCA ÇOK SEVİNDİK”
Bakan Özhaseki, sosyal medya hesabından ayrıca Mehmet Ejder Gürsel’in kendi hikayesini de anlattığı bir video paylaştı. Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Mülk Köyü’nde doğduğunu ifade eden Gürsel, “Deprem anında patlama oldu. Hayatım boyunca böyle bir şey görmedim. ‘Öldük, bittik’ derken ‘Yerinde Dönüşüm’ projesini duyduk. Hemen gittik, müracaat ettik. Projemiz çıkınca çok sevindik.” diye konuştu.
‘EVİMİZİ YAPTIRMAMIZA İMKAN YOKTU, YAPTIRAMAZDIK’
‘Yerinde Dönüşüm’ projesinin başlatılmasından dolayı teşekkürlerini dile getiren Gürsel, “Biz devletimize güveniyoruz. Bizim bunu yaptırmamıza imkan yoktu, yaptıramazdık. Burası baba yadigarı, doğup büyüdüğümüz yer. Biz buradan bir yere kımıldayamayız. Benim çevrem, amcam, dayım hepsi burada. ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi bu yönden bizim için güzel oldu. Cumhurbaşkanımız ve Bakanımız bizim arkamızda, sağ olsunlar. Allah kendilerine güç kuvvet versin.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL