Güncel

Bakan Özhaseki Kayseri sokaklarında TOGG sürdü

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri sokaklarında yerli otomobil TOGG’u test etti. Özhaseki, “Madem devlet böyle bir imkan verdi, bundan sonra TOGG ile devam edelim” dedi. Çevre,..

Bakan Özhaseki Kayseri sokaklarında TOGG sürdü

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri sokaklarında yerli otomobil TOGG’u test etti. Özhaseki, “Madem devlet böyle bir imkan verdi, bundan sonra TOGG ile devam edelim” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz Cuma günü Kayseri’ye gelerek bir dizi ziyarette bulundu. Özhaseki, yerli otomobil TOGG ile de şehir turu attı. Otomobili kullandığı anlara ilişkin videoyu ise sosyal medya hesabından paylaşan Özhaseki, sürüş deneyimlerini de anlattı.

Bakan Özhaseki, “Araba cip gibi çok yüksek. Normal arabalardan bayağı yüksek. Sanki büyük bir cipin içerisine binmiş gibi hissediyor insan kendini. Gerçekten güzel bir araba. Arabadan ses soluk çıkmıyor. Araba çalışıyor mu duruyor mu çok anlaşılır gibi değil. Milletin dediği kadar, sevdiği kadar var. Çok rahat ve süratli bir araba. Camları öyle geniş ki sanki her tarafı görüyorsun. Bir de elektrikli araç olunca ‘egzoz gazı’ denen bir dert olmuyor. Dışarıdaki yayalar da rahatsız olmuyor. Madem devlet böyle bir imkan verdi, bundan sonra TOGG ile devam edelim. Bu güzel özelliklerin yanında onlarca yılın hasreti olan yerli bir imalat, yerli bir araç. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bu milletin gururu oldular” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL