Güncel

Bakan Özhaseki’den yerinde dönüşüm paylaşımı: Afet bölgesini hızla ayağa kaldıracağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından deprem bölgesinde gerçekleştirilen ”Yerinde Dönüşüm” projesi hakkında bir paylaşım yaptı. Bakan Özhaseki yaptığı paylaşımda ”Kahramanmaraşlı Mehmet kardeşim ve ailesi..

Bakan Özhaseki’den yerinde dönüşüm paylaşımı: Afet bölgesini hızla ayağa kaldıracağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından deprem bölgesinde gerçekleştirilen ”Yerinde Dönüşüm” projesi hakkında bir paylaşım yaptı.

Bakan Özhaseki yaptığı paylaşımda ”Kahramanmaraşlı Mehmet kardeşim ve ailesi “Yerinde Dönüşüm” projemize başvurdular, hibe ve kredi desteği alarak evlerinin yapımına başladılar. 2 katlı yapacakları evlerinin kaba inşaatı bitmek üzere. Deprem bölgesinde Mehmet kardeşim gibi, “Yerinde Dönüşüm” kapsamında Bakanlığımızın denetiminde, TOKİ güvencesiyle evlerini yerinde yapmak isteyen kardeşlerimizi İl Müdürlüklerimiz ile Yapım ve Dönüşüm Ofislerimize bekliyoruz. Depremzede kardeşlerimiz, müteahhitlerle anlaşıp evlerini yaparlarken herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için “Tip Sözleşme”lerimiz hazır. Yine bir mağduriyet oluşmaması adına müteahhitlere yapılacak ödemeleri hakediş bazında yapıyoruz. Ayrıca depremzede kardeşlerimize evleri için “Tip Projeler” sunuyor ve birçok harçtan muaf tutuyoruz. Kararlıyız, milletimizle birlikte afet bölgesini hızla ayağa kaldıracağız.” ifadelerine yer verdi.

Haber: Rıdvan Kaya

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL