Genel

Bakan Özhaseki’nin Yeniden Dönüşüm Projesiyle Evlerini Aynı Yerinde İnşaa Ettiler

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinin hızla ayağa kaldırılması için hayata geçirdikleri “Yerinde Dönüşüm” projesine başvurarak aldığı hibe ve kredi desteğiyle evini yerinde dönüştüren Adıyamanlı Kürkoğlu..

Bakan Özhaseki’nin Yeniden Dönüşüm Projesiyle Evlerini Aynı Yerinde İnşaa Ettiler

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinin hızla ayağa kaldırılması için hayata geçirdikleri “Yerinde Dönüşüm” projesine başvurarak aldığı hibe ve kredi desteğiyle evini yerinde dönüştüren Adıyamanlı Kürkoğlu ailesini ziyaret etti. Bitmek üzere olan evlerini inceleyen Bakan Mehmet Özhaseki “Son derece memnun olduk. Güle güle otursunlar, Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin. Cenab-ı Hak bir daha böyle afet göstermesin.” dedi.

“BİRÇOK VATANDAŞIMIZ SÖZÜMÜZE İTİMAT EDEREK EVLERİNİ YAPMAYA BAŞLADI”

‘Yerinde Dönüşüm’ projesi kapsamında 1,5 milyon liralık destek paketi açıkladıklarını hatırlatan Bakan Özhaseki, “Deprem bölgelerinde birçok vatandaşımız bizim bu sözümüze itimat ederek evlerini yerinde yapmaya başladı. Bu bizim için sevindirici. Bunun 750 bin lirası hibe, 750 bin lirası da kredi. Ancak böyle bir kredi imkanı tabii ki her zaman bulunamaz. Herkes evini yapıp bitirdikten sonra, 2 sene geçecek ve 10 yıl boyunca sıfır faizle parayı geri ödeyecek. Böyle olunca vatandaşlar bunu çok değerli buldular. Vatandaşlarımız bu fırsattan istifade ederek de evlerini yerlerinde yapıyorlar.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL