Genel Güncel Siyaset

Başkan Büyükkılıç, İstanbul’da yeni 5 yılı anlattı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İstanbul’da iki gün süren bir dizi ziyaret ve program gerçekleştirirken, ulusal kanallarda canlı yayınlara katılarak, Kayseri için neler yaptıklarını ve yeni 5 yılda..

Başkan Büyükkılıç, İstanbul’da yeni 5 yılı anlattı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İstanbul’da iki gün süren bir dizi ziyaret ve program gerçekleştirirken, ulusal kanallarda canlı yayınlara katılarak, Kayseri için neler yaptıklarını ve yeni 5 yılda Kayseri’yi hangi projelerin beklediğini anlattı.

30 yıl önce aktif siyasete başlayan, bu süreçte il başkanlığı, milletvekilliği, 4 dönem Melikgazi Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yapan ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde milletin iradesi ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet ve yatırım dolu 5 yılı geride bıraktı.

Akıl ve bilimin ışığında projeleri hayata geçiren Başkan Büyükkılıç, Kayserililer ve tüm Türkiye’nin duyması için İstanbul’da ulusal yayın yapan yaygın medyada canlı yayınlara katıldı.

İstanbul Yayın Programı kapsamında, ilk olarak 28 Şubat Çarşamba günü A Haber’de Erkan Tan’ın konuğu olan Başkan Büyükkılıç, daha sonra CNN Türk Yerel Gündem Programı Canlı Yayını’na katıldı. Başkan Büyükkılıç, CNN Türk Genel Müdürü Murat Yancı ile de bir araya geldi.

Büyükkılıç, daha sonra Akit TV’de yayın gerçekleştirirken, Akit TV’nin Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karahasanoğlu’nu da ziyaret ederek, keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Albayrak Medya Grubu ziyaretinde TVNET Ana Haber’e konuk olan Başkan Büyükkılıç, Ülke TV’de “Başkanlar Konuşuyor” Programı çekimini gerçekleştirdi.

Büyükkılıç, ayrıca Habertürk Ana Haber’de Mehmet Akif Ersoy’un konuğu da olarak, “Türk siyasi tarihindeki en karanlık dönem olan 28 Şubat’ın yıl dönümü. Mehmet Akif Ersoy’la Habertürk ana haber bülteninde o günleri değerlendirdik. Şükür ki geride kaldı, ‘1000 yıl sürecek’ denilen o dönem, Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye Yüzyılı’na dönüştü” diye konuştu.

29 Şubat Perşembe günü ise İstanbul’daki medya mensuplarına ziyaretlerini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilk olarak Haberler.com’u ziyaret ederek, program çekimine katıldı.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve CNN Türk Tarafsız Bölge Programı Yapımcısı Ahmet Hakan ile bir araya gelen Başkan Büyükkılıç, Beyaz TV’de Uyan Türkiye’m Programı Yapımcısı Tahir Sarıkaya ile de Kayseri üzerine sohbet etti.

Radyocu Hopdedik Ayhan ile de çekime katılan ve TGRT Haber’de Mehmet Aydın ile canlı yayın programına misafir olan Büyükkılıç, daha sonra Radyo Televizyoncular Yayın Birliği’ne (RATEM) ziyarette bulunarak, Başkan Aydın Şerbetçioğlu ile bir araya geldi ve RATEM Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Hamurcu ile RATEM stüdyolarında program çekimi gerçekleştirdi.

Başkan Büyükkılıç, İstanbul ziyaretini değerlendirmesinde, “İstanbul’da birbirinden önemli medya gruplarına misafir olarak, canlı yayın yolculuğu yaptık. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesiyle çıktığımız yolculuğumuzda, sağlık ve spor alanındaki hizmetlerimizi anlatıp, bir doktor gözüyle kanser ve alzheimer ile ilgili projelerimizi, hizmetlerimizi anlattık. Kayseri’de büyükşehir konforunu benimseyip, sıkıntılarını yaşatmayacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

“Yeni 5 Yıl İçin Heyecanlıyız ve Yeniden Hazırız”

Yeni 5 yıl için heyecanlı ve hazır olduklarını vurgulayan Büyükkılıç, “‘Her Şey Kayseri İçin’ diyoruz. Kayseri için neler yaptık ve Kayseri’yi hangi projelerin beklediğini anlattık. Yeni 5 yıl için heyecanlıyız ve yeniden hazırız” dedi.

Başkan Büyükkılıç, birlik, beraberlik mesajı vererek, “Bizler ‘insanların en hayırlısı ona hizmet edendir’ şiarıyla siyaset yapıyoruz. Ayrım yapmadan, ayrıştırmadan hizmet ediyoruz. Ulaşımda çevreci ve doğa dostu bir anlayışla yatırımlar yapıyoruz. Erciyes zirvesi gibi temiz havaya sahip Kayseri için çalışıyoruz. Kayseri’de Büyükşehir imkânı var, Büyükşehir sıkıntısı yok” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL