Genel Güncel Sağlık

Başkan Palancıoğlu sözünü tuttu

Melikgazi’de birçok mahallede hayata geçirdiği sağlık yatırımları ile ilçenin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılayan Melikgazi Belediyesi, Hayırsever Çataloğlu ailesi ile birlikte Şirintepe Mahallesi’nde yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi için Valilikte protokol..

Başkan Palancıoğlu sözünü tuttu

Melikgazi’de birçok mahallede hayata geçirdiği sağlık yatırımları ile ilçenin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılayan Melikgazi Belediyesi, Hayırsever Çataloğlu ailesi ile birlikte Şirintepe Mahallesi’nde yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi için Valilikte protokol imzaladı.

Melikgazi’de tamamlanan ve yapımı devam eden 17 adet aile sağlığı merkezi bulunduğunu belirten Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Bugün yine güzel bir hayır işi ile haftaya başladık. Mustafa ve Ali Çataloğlu ile Şirintepe Mahallemizde güzel bir aile sağlığı merkezinin yapımına başlayacağız. Kısa zamanda yaparak tamamlayacağız. Melikgazi’de seçimlerin başında 2024 Mart ayına kadar Aile Sağlık Merkezi ihtiyacı kalmayacak diye söz vermiştik. Çok şükür bu sözümüzü tuttuk. İnşallah 2024 yılına kadar yaptığımız çalışmalarla artık Melikgazi’de aile hekimliği ve aile sağlık merkezi ile ilgili yeni bir ihtiyaç kalmayacak. Melikgazi’mizde sağlıkta hizmet dönemi yaşıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğümüz ve hayırseverlerimiz ile yoğun mesai harcıyoruz. Kendilerine çok teşekkür ederim. Hayırsever Fatma-Halit Çataloğlu Aile Sağlığı Merkezi’miz hayırlı olsun.” dedi.

Hayırsever Çataloğlu da konuyla ilgili, ”Bu hayrımız yapmak için doğru yer olsun istemiştik. Çok şükür yerimizde hazır. İnşaata hemen başlayıp 2024 yılında da hemen tamamlayacağız. Buda bize kısmet oldu. Memleketimize bir faydamız olsun. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Melikgazi Belediyesi’ni “Güvenilir Belediye” olarak nitelendiren Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise şunları söyledi:

“Haftaya hayırlı bir protokolle başlıyoruz. Yine Melikgazi Belediyesi ve yine bir hayırseverimiz. Mustafa ve Ali Çataloğlu kardeşler ile beraber Şirintepe Mahallemizde şirin bir aile sağlığı merkezi yapılacak. 2024 yılında hemen hizmet vereceği müjdesini verdiler. Güvenilir belediye olarak bu konularda önemli adım atan Melikgazi Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu’na teşekkür ederim. Başkanımızın Melikgazi’de verdiği sözü tuttuğunu görüyorum. Kendisi ilçede aile sağlığı merkezi kalmayacağı sözünü vermişti. Belediyemize ve hayırseverlerimize çok teşekkür ederim. Hayırlı ve uğurlu olsun.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL