Güncel

Büyükkılıç: Kayserigaz bizim gururumuz!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile birlikte Kayserigaz’ın 20’nci yılını kutlama programına katıldı. Başkan Büyükkılıç, “Kayserigaz bizim gururumuz. Kayserigaz kuruluşu olarak kurallarıyla, prensipleriyle, kurumsal..

Büyükkılıç: Kayserigaz bizim gururumuz!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile birlikte Kayserigaz’ın 20’nci yılını kutlama programına katıldı. Başkan Büyükkılıç, “Kayserigaz bizim gururumuz. Kayserigaz kuruluşu olarak kurallarıyla, prensipleriyle, kurumsal yapısıyla adeta gözde bir kuruluş” dedi.

Kayserigaz 20’nci yıl kutlama programına, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, SOCAR CEO’su Elchin Ibadov, SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Birimi Başkanı Fuad İbrahimov ile ilgili yöneticiler ve personeller katıldı.

“KAYSERİGAZ, GURURUMUZ”

Programda davetlilere hitap eden Başkan Büyükkılıç, SOCAR ve Kayserigaz ile gurur duyduklarının altını çizerek, “Daha nice 20’li yıllara diye dua ediyoruz. Anlamlı ve önemli bir yaş. Kayserigaz bizim gururumuz” dedi.

“KAYSERİ ZENGİNLİKLER ŞEHRİ, GÜZELLİKLER ŞEHRİ, HAYIRSEVERLER ŞEHRİ”

Kayseri’nin zenginlikler şehri olduğuna işaret eden Büyükkılıç, “SOCAR firmamızın Kayserigaz kuruluşu olarak kurallarıyla, prensipleriyle, kurumsal yapısıyla adeta gözde bir kuruluş. Bu güzel kuruluşta burasının bu anlamı kazanmasına katkılarınızdan dolayı aynı zamanda böyle bir kuruluşun da mensubu olduğunuzdan dolayı çalışan değerli mesai arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Kayseri zenginlikler şehri, güzellikler şehri, hayırseverler şehri. Kurumunuzu sahiplenmenizi isterim ama aynı şekilde şehrinizi de sahiplenmenizi isterim. İşinizi, aşınızı, eşinizi diye özetlenen bu kurallara mutlaka sahip çıkmanızı isterim” diye konuştu.

“İKİ DEVLET BİR MİLLET”

Başkan Büyükkılıç, konuşmasında ‘İki devlet bir millet’ vurgusu yaparak, “Azerbaycan ile Türkiye’mizin dostluğu, kardeşliği iki devlet bir millet. Sayın İlham Aliyev ve Sayın Cumhurbaşkanımız, mazlum insanların sesi Recep Tayyip Erdoğan’ın dostluğu adeta dalga dalga dünyaya yayılıyor. O açıdan bu dostluğumuzu pekiştirmek adına bizler de üzerimize ne düşüyorsa onu yapma yönünde varız diyoruz. Bu şehrin hizmetkârı olmak, sizlere hizmet etmek elbette ki bizim için de önemli ve anlamlı. Sizlere minnettarız” ifadelerini kullandı.

“KAYSERİ’MİZ DOĞAL GAZA KAVUŞAN İLK İLLERDEN BİRİSİ”

Kayseri’nin doğal gaza ilk kavuşan illerden biri olduğunu hatırlatan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2003-2023, 20 yıl diyoruz. 2000’li yıllarda biz Kayseri’mize doğal gazı getirmek için adeta çırpındık ama getirememiştik. Daha sonraki süreçte de AK Parti’mizin iktidara gelmesiyle birlikte Kayseri’miz doğal gaza kavuşan ilk illerden birisi oldu. Bunlar çok önemli ve anlamlı. Şimdi Felahiye, Özvatan’a gaz getirdiğimizi konuşuyoruz, 16 ilçemizde gaz olmasını konuşuyoruz. İnşallah 2024 yılında Sarız’ımız, Pınarbaşı’mız da gaz ile buluşacak. Bu milletin asil evladı her şeyin en iyisine layık. O açıdan emeği geçen dostlarımıza teşekkür ediyorum.”

SOCAR CEO’su Elchin İbadov ise 2023 yılının birçok yönüyle bereketli bir yıl olduğunu, bir taraftan Türkiye Cumhuriyet’inin 100’üncü kuruluş yıl dönümü, diğer taraftan modern Azerbaycan’ın kurucusu Haydar Aliyev’in 100’üncü yaşı, öte yandan da SOCAR Türkiye’nin PETKİM aracılığı ile Türkiye’ye dâhil olmasının 15’inci, Kayserigaz ve Bursagaz’ın da 20’inci kuruluş yıl dönümü münasebeti ile Kayseri’de olduklarını belirterek, bu başarıda emeği olanlara tebriklerini iletti. İbadov, başarıda payı olanlara “Kendinizle gurur duyun” ifadelerinde bulundu.

“İNSANIN ESERİDİR”

SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Birimi Başkanı Fuad İbrahimov da Kayserigaz’ın 20’nci yılını kutlamak üzere bir araya geldiklerini belirterek, “Dile kolay 20 yıl. Hatta kıdem ödüllerinde 20’nci yılını dolduran arkadaşlarımız da var, bu çok büyük bir mutluluk. Bütün bu 20 yıl boyunca verilen emek, yapılan işler hepsi insanın eseridir” dedi.

İbrahimov, Felahiye ve Özvatan ilçelerinin gaza kavuştuğunu ifade ederek, “Bugün Felahiye ve Özvatan ilçelerindeydik. 13’üncü ve 14’üncü ilçemizin gazlanmasını yaptık. İnşallah Allah kısmet ederse Aralık ayında da Pınarbaşı ve Sarız ilçelerimizde temel atıp, seneye bu zaman tüm Kayseri’mizi gazlamış olacağız. Burada verilen emeği ön plana çıkarmak istiyorum. Ortada bir başarı varsa insan emeği çok önemlidir. Hepinize verdiğiniz emek, gösterdiğiniz hassasiyet, işinize yanaşma şeklinize göre çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki Kayserigazlısınız. Nice 20 yıllara, 100 yıllara” şeklinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç, program kapsamında ‘Daha nice 20’li yıllara’ diyerek 20’nci yıl pastasını kesti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL