Genel Güncel SonDakika

Cani katile müebbet!

Olay, 22.06.2023 tarihinde Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan bir taksi durağında meydana gelmişti. İddiaya göre, taksiciler arasında yolcu alma nedeniyle çıkan bir kavgada R.D (23), başka bir durakta çalışan taksi şoförü..

Cani katile müebbet!

Olay, 22.06.2023 tarihinde Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan bir taksi durağında meydana gelmişti. İddiaya göre, taksiciler arasında yolcu alma nedeniyle çıkan bir kavgada R.D (23), başka bir durakta çalışan taksi şoförü A.D (32)’yi kavga sırasında elindeki bıçakla 7 defa vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürmüştü.

Bugün ise Kayseri’de 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde son davası görüldü. Duruşmaya, o günden bu yana tutuklu olan R.D (23), kavga esnasında yanında olan R.D’in babası tutuklu M.D, olay sonrası olay yerine gelen R.D’in amcası M.D, ve öldürülen taksi şoförü A.D’in ailesi, katıldı. Burada tekrar dinlenen zanlı R.D ve babası M.D ile amcası M.D tekrar dinlendi. Son görülen mütelaa davasında o günden bu yana tutuklu R.D (23) kasten adam öldürme suçundan müebbet cezası verilirken tutuklu babası M.D ise kasıtlı adam öldürmeye yardım yataklık suçundan 12 yıl 10 ay ceza verildi. Tutuksuz yargılanan amca M.D ise beraatine karar verildi.

YA HEPSİ TUTUKLANSIN YA DA HEPSİ SERBEST KALSIN!

Duruşmaya katılan A.D (32)’in ailesi ise ya hepsi tutuklansın ya da hepsi serbest kalsın diyerek duruşma salonunda feryâd etti. Duruşma sonrası tutuklular ceza evine gönderildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL