Genel Güncel

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki seslendi

ELAZIĞ’DA MUHALEFETE SESLENEN ÖZHASEKİ: “YAPILACAK EN GÜZEL İŞ KENTSEL DÖNÜŞÜMDÜR” Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleşen Elazığ mitinginde muhalefetin kentsel dönüşüme yönelik tavrını..

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki seslendi

ELAZIĞ’DA MUHALEFETE SESLENEN ÖZHASEKİ: “YAPILACAK EN GÜZEL İŞ KENTSEL DÖNÜŞÜMDÜR”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleşen Elazığ mitinginde muhalefetin kentsel dönüşüme yönelik tavrını eleştirdi. Bakan Özhaseki, “Bütün belediyelere ‘Yapılacak en güzel iş kentsel dönüşümdür. Hangi partiden olursanız olun kapımız açık. Söz veriyorum. Gelin size yardım edeceğim’ diyorum. Sadece bizim arkadaşlar geliyor, öbür arkadaşlardan ses yok.” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen Malatya mitinginin ardından Elazığ’a geçti. Elazığ mitinginde konuşan Bakan Özhaseki, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ikiz depremlerde 850 bin bağımsız birimin zarar gördüğünü belirterek, bu sayının nerdeyse 7-8 tane Elazığ kadar büyük olduğunu ifade etti.

Bakan Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin deprem ülkelerinden biri olduğunu belirterek, muhalefetin kentsel dönüşüme karşı tavrını eleştirdi. Bakan Özhaseki, “Bütün belediyelere ‘Yapılacak en güzel iş, kentsel dönüşümdür. Hangi partiden olursanız olun kapımız açık. Söz veriyorum. Gelin size yardım edeceğim’ diyorum. Sadece bizim arkadaşlar geliyor, öbür arkadaşlardan ses yok. Öğrenmişler, ‘Biz kentsel dönüşüme karşı değiliz, rantsal dönüşüme karşıyız’ diyorlar. ‘Hadi siz rantsal değil kentsel dönüşüm yapın’ diyoruz, yine ortada yoklar.” diye konuştu.

“HATAY’DA KETSEL DÖNÜŞÜME MANİ OLDULAR”

Yıllar önce Hatay’da kentsel dönüşüm yapacakları zaman da muhalefetin engel olduğunu hatırlatan Bakan Özhaseki, “Hatay’a gitmiştim. Kentsel dönüşüm yapacaktık. Gösteriler yaptılar. Koca koca mahallelerde yapacağımız işlere mani oldular. Depremde, Aksaray Emek Mahallesi yıkılmıştı. Ne olur ‘rantsal dönüşüm’ diyerek kenara kaçıp saklanmasanız da iş yapsanız. Bir tane bile iş yapan görmedim.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL