Genel Güncel Siyaset

“CHP Kayseri İl Kongresi Öncesi İl Başkanı Feyzullah Keskin’den Açıklamalar”

23 Eylül’de Kayseri İl Kültür Müdürlüğü’nde gerçekleşecek olan CHP İl Kongresi öncesi, CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, KayseriBakış mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu. Keskin, “Şu an potansiyel adayım. Eğer olumsuz..

“CHP Kayseri İl Kongresi Öncesi İl Başkanı Feyzullah Keskin’den Açıklamalar”

23 Eylül’de Kayseri İl Kültür Müdürlüğü’nde gerçekleşecek olan CHP İl Kongresi öncesi, CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, KayseriBakış mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.
Keskin, “Şu an potansiyel adayım. Eğer olumsuz bir durum olmazsa, arkadaşlarımızın da görüşlerini alarak İl Başkanlığına adaylığımızı açıklayacağız. Şu an başka aday yok gibi görünüyor. Orhan Oba beyefendi adaylığını söyledi. Süreç başladığında adaylarımız ortaya çıkacak. İl Kongresi’ni yaparak sonrasında bütün amacımız yerel yönetimlere yönelik çalışmalar yapmak.” dedi.Yerel seçimler için çalışmalar yaptığını ve hedef belirlediğini ifade eden Keskin, “Taşralarda en az dört, merkezlerde en az bir belediyeyi kazanmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.Yeni yönetim sürecinin kongre sürecine denk geldiğini belirten Keskin, “Mahalle delege seçimleri bile İl Kongresi kadar heyecanlı ve çekişmeli geçiyor.Bütün ilçe kongrelerine biri hariç katıldım.O süre içinde sağlıklı bir örgüt yapısı oluşturmak üzere yaptık.İlçelerimizi bitirdik Melikgazi haricinde .Şu anki önceliğimiz İl Kongresi ve sonrasında yerel seçimler.” açıklamasını yaptı.
Melikgazi’deki seçimlerle ilgili de konuşan Keskin, “Melikgazi’de mahalle delege seçimleri yapılamadı, bu nedenle il delegesi seçimlerine katılmayacak. Ancak bu, Melikgazi’de seçim yapılmayacak anlamına gelmez. Melikgazi’de de seçim yapılacak.” dedi. Ayrıca, eski başkanın görevden alındığını ve yeni başkanın seçimi için kararın Merkez Yürütme Kurulu’ndan (MYK) geleceğini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL