Genel Güncel

Çocuklardan eylem

Müslümanlar ne suçumuz var ki yardım edemediniz bize! Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Filistin için destek yürüyüşü ve basın açıklaması gerçekleştirildi. Yürüyüş sırasında küçük yaştaki çocukların ellerinde..

Çocuklardan eylem

Müslümanlar ne suçumuz var ki yardım edemediniz bize!

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Filistin için destek yürüyüşü ve basın açıklaması gerçekleştirildi.

Yürüyüş sırasında küçük yaştaki çocukların ellerinde Türk Bayrağı ve Filistin Bayrağı olması gözlerden kaçmadı.

Yürüyüş sırasında küçük bir çocuk ”Katil İsrail, katil Amerika, çocuk katili İsrail, Filistin’den defolun.” şeklinde sloganlar attı.

Yürüyüşün ardından çocuklar konuyla ilgili çeşitli şiirler okurken, bir çocuk Kuran-ı Kerim okudu.

Açıklamalarda bulunan AGD Kaşif Grubu Öğrencisi Hatice Kübra Karakuş;  ‘Ey Müslümanlar’ ne suçumuz var ki yardım edemediniz bize, dualarınızda yer vermeye vakit ayıramadınız mı bize yoksa sizi de mi esir aldılar, sizin şehirlerinizi de mi bombaladılar da yardım edemediniz bize. Ben Filistinli çocuk; Gazze’nin umudu, Mescidi Aksa’nın umudu. Şimdi tekrar kendim olarak söylüyorum; ben Türkiyeli çocuk buradaki topraklarımızdan Gazze’ye selam olsun, buradan Mescid-i Aksa’mıza selam olsun. Mücadelemiz İslam içindir, Allah içindir. Filistin toprakları Siyonizm’e mezar oluncaya kadar asla mücadeleyi bırakmayacağız. Bizim çocuklar olarak elimizden gelen sadece dua etmek, bu zulmü duyurmaya çalışmak. Peki siz ey yetki sahipleri daha kaç çocuk öldükten sonra kınamalarınızı bırakıp icraata geçeceksiniz, siz çocuklarınızın birkaç saat sonra öleceğini bilerek, bileklerine bir mezar taşı gibi adını yazdınız mı? Çocuk yüreklerimizle yetişkin yüreklere haykırıyoruz, Kudüs Filistin’in başkentidir ve İsrail’in başkenti Tel Aviv değil cehennemin dibidir ifadelerini kullandı. Program Şuurlu Öğretmenler Derneği yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Anlaş’ın dua etmesinin ardından sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL