Genel Güncel Siyaset

CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLAĞAN İL KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ.

Cumhuriyet Halk Partisi , Kayseri İl Başkanlığı’nın Olağan Kongresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ve açılış konuşmasını İl Başkanı Feyzullah Keskin..

CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLAĞAN İL KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ.

Cumhuriyet Halk Partisi , Kayseri İl Başkanlığı’nın Olağan Kongresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ve açılış konuşmasını İl Başkanı Feyzullah Keskin yaptı. Keskin, kongrenin başarılı geçmesini temenni ederek divan başkanlığı için oylamaya geçti.

Kongre Başkanlığı’nı Mustafa Ayan üstlenirken, yardımcılığını ise Tülin Temel yaptı. Divan Başkanlığı’nın oylaması sonucunda oy birliğiyle seçimin blok listeyle yapılmasına karar verildi.

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, kongrenin önemini vurgulayarak parti içi demokrasi deneyimlerinin bayramı olarak tanımladı. Partinin önceki kurultaylarını hatırlatarak, siyasi partinin önümüzdeki döneme nasıl hazırlandığının bir sınav olduğunu belirtti. Genç,Mayıs seçimlerini hatırlatarak Kayseri’de partililerin katkısıyla oy sayısını artırdıklarını ve Sn. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu için 14 günde büyük bir artış elde ettiklerini ifade etti.

Kongre sırasında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Merkez’den CHP yönetiminin mektupları da okundu. İl Başkanlığı için aday olan Orhan Oba, konuşmasının başında Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinde üye ve aday olmaktan gurur duyduğunu ayrıca seçilmesi halinde CHP’yi iktidara taşımak için elinden geleni yapacağını ifade etti, ancak konuşmasının sonunda adaylıktan çekildiğini açıkladı. Son olarak, Feyzullah Keskin,Orhan Oba’nın adaylıktan çekilmesiyle 3. dönem il başkanlığı görevini üstleneceğini belirtti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL