Güncel

Danişmendli Hükümdarı Melik Mehmet Gazi’yi anma programı düzenlenecek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kültür sanat faaliyetleri kapsamında Kayseri Valiliği ile birlikte Danişmendli Hükümdarı Melik Mehmet Gazi’yi Anma Programı düzenliyor. Büyükşehir Belediyesi, zengin içeriklere sahip kültür sanat etkinliklerini Kayserilerle buluşturmaya devam..

Danişmendli Hükümdarı Melik Mehmet Gazi’yi anma programı düzenlenecek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kültür sanat faaliyetleri kapsamında Kayseri Valiliği ile birlikte Danişmendli Hükümdarı Melik Mehmet Gazi’yi Anma Programı düzenliyor.

Büyükşehir Belediyesi, zengin içeriklere sahip kültür sanat etkinliklerini Kayserilerle buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Kayseri’nin bir Müslüman şehri olarak yeniden dirilişini başlatan Danişmendli Hükümdarı Melik Mehmet Gazi’yi Anma Programı düzenleniyor.

Kadir Has Kongre Merkezi’nde 1 Aralık Cuma günü saat 19.30’da düzenlenecek programda Danişmendli Hükümdarı Melik Mehmet Gazi anılacak.

Kayseri’nin bir Müslüman şehri olarak yeniden dirilişini başlatan Danişmendli Hükümdarı Melik Mehmet Gazi’yi Anma Programı’nda Prof. Dr. Mustafa Keskin, Anadolu’da kurulan ilk Türk devletlerinden Danişmendli Beyliği Danişmendli Hükümdarı Melik Mehmet (Muhammed) Gazi konusunda katılımcılara bilgiler aktaracak.

Araştırmacı Yazar Halit Erkiletlioğlu da Danişmendli Emîri Melik Mehmed Gazi’nin hükümdarlığı sırasında yapıldığı bilenen Kayseri Cami-i Kebir hakkında detaylı bilgiler verecek.

Katılımın ücretsiz olduğu programda, Doç. Dr. Fatih Koca ise Türk Tasavvuf Müziği Dinletisi de gerçekleştirilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL