Dünya Genel Güncel

Develi Süt Üreticileri Birliğinden istişare toplantısı

Develi Süt Üreticileri Birliği üyeleri, bir araya gelerek büyükbaş hayvan ithali ve süt üretiminde kalitenin artması konularını görüşmek üzere istişare toplantısı düzenledi. Kadın Gençlik Merkezinde düzenlenen toplantıya Develi Belediye Başkanı..

Develi Süt Üreticileri Birliğinden istişare toplantısı

Develi Süt Üreticileri Birliği üyeleri, bir araya gelerek büyükbaş hayvan ithali ve süt üretiminde kalitenin artması konularını görüşmek üzere istişare toplantısı düzenledi.

Kadın Gençlik Merkezinde düzenlenen toplantıya Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Toker, Develi Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nuh Güllü ve birlik üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, 70 bin büyükbaş hayvan ve 300 ton civarında süt üretimi yapılmakta olup 5 bin 500 civarında besi işletmesi bulunan Develi’nin tarım ve hayvancılığın merkezi olma yolunda hızla ilerlediğini belirtti. Başkan Cabbar, “Bin 500 ton sütü üreticilerden toplayarak ulusal firmalara pazarlamasını yapan, 1500 üyesine ait 35 bin büyükbaş hayvan sürü varlığı bulunan Develi Süt Üreticileri Birliği üyelerimiz ilçemizin temel geçim kaynaklarından birisi olan hayvancılığı en güzel şekilde geliştirmektedirler. Birlik yöneticilerine ve üreticilerimize işlerinde kolaylıklar diliyorum. Develi Belediyesi olarak bizler de her zaman üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL