Genel Güncel SonDakika

Develi’ye doğal gaz müjdesi!

8 Ocak Pazartesi Günü Büyükşehir Meclisinde oy birliğiyle alınan 1/5000 ölçekli imar planı neticesinde Develi’nin birinci etap köyleri olan Tombak, Sarıca, Öksüt, Zile, Gazi ve Karacaviran’ın doğal gaza kavuşması için..

Develi’ye doğal gaz müjdesi!

8 Ocak Pazartesi Günü Büyükşehir Meclisinde oy birliğiyle alınan 1/5000 ölçekli imar planı neticesinde Develi’nin birinci etap köyleri olan Tombak, Sarıca, Öksüt, Zile, Gazi ve Karacaviran’ın doğal gaza kavuşması için imar çalışması başladı.

Alınan karardan ve çalışmaların başlamasından dolayı Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Ceran, Karacaören Mahallesi Muhtarı İbrahim Koyuncu, Öksüt Mahallesi Muhtarı Yusuf Okur ve Sarıca Mahallesi Muhtarı Bekir Ulusoy; Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Doğal gaz için gerekli alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının hemen sonrasında sıcak asfalt çalışmalarının da başlayacağını belirten Başkan Cabbar “Doğal gaz nimetinden bütün köylerimizin istifade etmesi için gayret göstermeye devam ediyoruz. 16 bin doğalgaz abonesi olan ve bunu ilçemizin her kırsal mahallesine ulaştırmak için girişimlerimiz devam etmekte. Bu hususta 1. Etap köylerimizde Büyükşehir Belediye Meclisinde oy birliğiyle alınan 1/5000 imar kararı sonrası imar çalışmaları başlamış bulunmakta. Her zaman olduğu gibi doğalgazın köylerimize ulaşmasında da desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı hemşerimiz Dr. Memduh Büyükkılç’a teşekkür ediyor; çalışmaların hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL