Genel Güncel SonDakika Spor

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden Süper Kupa açıklaması!

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde oynanacak Türkiye Süper Kupa final maçında İstiklal Marşı okunmasına ve Türk bayrağı açılmasına izin verilmeyeceği iddiasının doğru olmadığını bildirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla..

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden Süper Kupa açıklaması!

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde oynanacak Türkiye Süper Kupa final maçında İstiklal Marşı okunmasına ve Türk bayrağı açılmasına izin verilmeyeceği iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şu şekilde: “Bazı basın yayın organlarında yer alan ve sosyal medyada paylaşılan, ‘Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde oynanacak Türkiye Süper Kupa final maçında ‘İstiklal Marşı’mız ve Türk bayrağına izin verilmeyecek.’ şeklindeki iddialar doğru değildir. Süper Kupa maçı öncesinde sahada Türk bayrağı, her iki kulübün bayrakları ve Turkcell Süper Kupa bayrağı açılacaktır. Işık şovları ile açılış seremonisi ve şehitlerimiz için gerçekleştirilecek 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’mız okunacaktır.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL