Dünya Ekonomi Genel Güncel

Dolar 27 TL’yi gördü, Altın Yükselişte

Kayseri Kuyumcular Çarşısında esnaf olan Fikret Karaman güncel piyasayı değerlendirdi. Karaman:” Almancı sezonu bitti , iç piyasa hareketlilik başlayacak. Düğünler de bitti altın fiyatlarında da şuan artış söz konusu, dolar..

Dolar 27 TL’yi gördü, Altın Yükselişte

Kayseri Kuyumcular Çarşısında esnaf olan Fikret Karaman güncel piyasayı değerlendirdi.

Karaman:” Almancı sezonu bitti , iç piyasa hareketlilik başlayacak. Düğünler de bitti altın fiyatlarında da şuan artış söz konusu, dolar 27 TL’yi aştı,altın 1712’den satılıyor. Altının düşüşü fet ve merkez bankasının kararına bağlı, yarın ve sonraki gün açıklamalar yapılacak. genel itibariyle sezon bitişi durgunluk söz konusu, insanlar daha tedbirli. Önümüzdeki sürelerde düşüş olacak mı sorusunu ise yarınki karar belirleyecek dedi. Altın hiçbir zaman aşağıyı görmez. Daha da artacaktır düşmeyecektir. Altın dün ile bugün arasında bile 5 -6 puan arttı. Dün 1705te seyrederken bugün 1715lerde seyrediyor. Hızlı bir artış söz konusu. Umarım hızlı da bir düşüş olmaz. Dolar da bir iki puan arttı şuanda 27leri görüyor. Euro da 28-29 lara doğru ilerliyor.

Düğün sezonunda gurbetçilerin etkisi büyüktü, insanlar eskisi gibi altın takmıyor,daha çok para götürülüyor. Yine de hareketlilik vardı fakat sezon bitti şimdi durağan bir zamandayız gurbetçiler de tamamen çekilince artık sezon bitti tamamen kapandı diyebiliriz .İnsanların altında kalmalarını altından çıkmamalarını zorunda kalmadıkça bozdurmamalarını tavsiye ediyorum hatta mümkünse üzerine koyup altın alıp ilerleyen zamanlarda ellerinde tutmalarını öneriyorum.

çeyrek altın 2830

22 ayar gram 1650

Has altın 1712 TL ‘den satılıyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL