Genel Güncel Siyaset

Dursun Ataş mecliste yine farklı kesimlerin sesi oldu

  İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ, DÜZELTİLMESİ GEREKEN SORUNLARI MECLİS’TE GÜNDEME TAŞIDI.  -TOKİ MAĞDURLARINI GÜNDEME TAŞIDI: VERİLEN SÖZLER TUTULSUN -KAYSERİ’DE BİR İLK YAŞANDI, 621 ESNAF KEPENK KAPATTI -KAYSERİ HIZLA YOKUŞ..

Dursun Ataş mecliste yine farklı kesimlerin sesi oldu

 

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ, DÜZELTİLMESİ GEREKEN SORUNLARI MECLİS’TE GÜNDEME TAŞIDI. 

-TOKİ MAĞDURLARINI GÜNDEME TAŞIDI: VERİLEN SÖZLER TUTULSUN

-KAYSERİ’DE BİR İLK YAŞANDI, 621 ESNAF KEPENK KAPATTI

-KAYSERİ HIZLA YOKUŞ AŞAĞI GİDİYOR!

-KAYSERİLİ ESNAF HIZLA BATARKEN SURİYELİ VERGİSİZ DÜKKÂN AÇIYOR

-VETERİNER HEKİMLERİN DE SESİ OLDU

-SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI KAPSAMINA VETERİNER HEKİMLER DE ALINMALI

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te vatandaşların sesi olmaya devam ediyor. Milletvekili Ataş, kepenk kapatan esnaflardan kapanan şirketlere, TOKİ mağdurlarından veteriner hekimlerinin sorunlarına kadar yaşanan sıkıntıları tek tek gündeme taşıdı.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşların yaşadığı sıkıntıları Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşımaya devam ediyor. Ataş, yine birçok kesimin sesi oldu ve sorunları gündeme taşıyarak, iktidara çözüm çağrısı yaptı.

TOKİ MAĞDURLARINI GÜNDEME TAŞIDI: VERİLEN SÖZLER TUTULSUN

Meclis’te TOKİ tarafından mağdur edilen vatandaşların yaşadığı sıkıntıları anlatan Ataş, ‘Vatandaşlarımızın TOKİ mağduriyetleri yıllardır bitmiyor’ dedi. Milletvekili Dursun Ataş, ‘Ülkemizin her yanında olduğu gibi Kayseri’de de hemşerilerim TOKİ tarafından mağdur edilmektedir.  TOKİ’nin 2019 yılında başlattığı 100 Bin Alt Gelir Grubu Sosyal Konut Projesi kapsamında hak sahibi olan vatandaşlarımızın hem konutları teslim edilmemiş hem başvuru şartlarında yüzde 1 olan KDV oranı yüzde 10’a çıkarılmış hem de sabit ödeme sözü tutulmayarak 6 aylık dilimlerle memur maaşına endeksli zam yapılmaktadır.  Zaten dar gelirli bu insanlar, bu ödemeleri yapamamaktadır.  Kendilerine 4 yıl önce verilen sabit ödeme sözü tutulmalı, başvuru şartlarında olduğu gibi KDV yüzde 1’e düşürülmeli ve konutları bir an önce teslim edilmelidir’ şeklinde konuştu.

KAYSERİ’DE BİR İLK YAŞANDI, 621 ESNAF KEPENK KAPATTI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 2023 yılı verilerine de dikkat çeken İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, kepenk kapatan esnafları ve kapanan şirket sayılarını gündeme getirdi. ‘Kayseri’de 2023 yılında kurulan şirket sayısı bir önceki yıla göre yüzde 5,1 azalırken esnaf sayısı yüzde 6,7 azalmıştır. Diğer yandan, tasfiye edilen şirket sayısı yüzde 31, kapanan şirket sayısı yüzde 27,1 kepenk kapatan esnaf sayısı ise tam yüzde 119,4 artmıştır’ diyen Ataş, Kayseri’de 2023 yılında bir ilkin yaşandığını ve 322 esnaf işletmesi kurulurken bunun yaklaşık 2 katı olan tam 621 esnafın ise kepenk kapattığını ifade etti.

KAYSERİ HIZLA YOKUŞ AŞAĞI GİDİYOR! KAYSERİLİ ESNAFLAR HIZLA BATARKEN SURİYELİ VERGİSİZ DÜKKÂN AÇIYOR

Milletvekili Dursun Ataş, ‘Bu tablo da yetmemiş, Kayserili esnaflar hızla batarken yüzlerce Suriyeli vergisiz, denetimsiz, SGK’sız dükkân açmıştır. Kayseri hızla yokuş aşağı gitmektedir. Bu nedenle Kayseri’deki şirketlere ve esnaflara destek ve teşvikler artırılmalı, Kayseri’ye ulaşım kolaylaştırılmalı, kredi ve diğer kamu yatırımları artırılmalıdır’ dedi.

MİLLETVEKİLİ ATAŞ, VETERİNER HEKİMLERİN DE SESİ OLDU

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te sağlıkta şiddet yasasında ötekileştirilen ve talepleri göz ardı edilen Veteriner Hekimlerin de sesi oldu.  Veteriner Hekimliğin toplum sağlığının korunmasında ve hayvan refahının sağlanmasında kilit bir rol oynadığını kaydeden Milletvekili Ataş, ancak tıpkı diğer sağlık çalışanları gibi Veteriner Hekimlerin de her geçen gün artış gösteren şiddet olaylarına maruz kaldığını söyledi.

SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI KAPSAMINA VETERİNER HEKİMLER DE ALINMALI

Milletvekili Dursun Ataş, şu ifadeleri kullandı: Sağlık çalışanları için düzenlenen yıpranma payı, ek gösterge, maaş iyileştirmesi gibi özlük hakları konularında genellikle dışlanmış ve kapsam dışı bırakılmış veteriner hekimler sağlıkta şiddet yasasının kapsamını da dâhil edilmemiştir. Bu durum, veteriner hekimlerin umutsuzluğa kapılmasına, geleceklerini yurt dışında aramalarına neden olmaktadır. Bu nedenle, sağlıkta şiddet yasası kapsamına veteriner hekimler de alınmalı, şiddet unsurları ortadan kaldırılmalı, şiddet failleri caydırıcı cezalara tabi tutulmalıdır. Ayrıca, Veteriner Hekimlerin can güvenlikleri ve iş güvenceleri sağlanmalı, kamuda Veteriner Hekimlik otoritesi güçlendirilmeli, özlük hakları iade edilmelidir.

MİLLETVEKİLİ ATAŞ’IN VETERİNER HEKİMLER TALEBİNE YANIT!

Diğer yandan Adalet Komisyonu Başkanı Cüneyt Yüksel, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’ın, Veteriner hekimlerle ilgili sık sık gündeme taşıdığı sıkıntılara yönelik ‘Özellikle doktorlar bu sağlıkta şiddet yasasına dâhil edilmiştir, ama ileride buna ilişkin teklifler, çalışmalar gelirse bunlar da değerlendirilebilir’ açıklaması yaptı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL