Dünya

Elektroniğin dünyaya açıldığı Tahtakele esnafından vatandaşa uyarı

(ÖZEL HABER) İstanbul Fatih Tahtakale’ de esnaf olan Sadettin Güler, Kayseri Bakış Haber’e elektronik aletlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamasına döviz artışının elektronik aletlerinde ki fiyat değişiklikleriyle başlayan Güler” Ben Sadettin..

Elektroniğin dünyaya açıldığı Tahtakele esnafından vatandaşa uyarı

(ÖZEL HABER)

İstanbul Fatih Tahtakale’ de esnaf olan Sadettin Güler, Kayseri Bakış Haber’e elektronik aletlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamasına döviz artışının elektronik aletlerinde ki fiyat değişiklikleriyle başlayan Güler” Ben Sadettin Güler. Güler elektroniğin sahibiyim. Şimdi her dövize zam geldiğinde fiyatlar yükseldi ama bu dövizden dolayı değil, bu taşıma kargolarından dolayı fiyatlar daha yüksek. Yurt dışından ithal ettiğimiz mallarda naylon bedeli fiyatları çok yüksek olduğu için fiyatlar artıyor. Yoksa vergi aynı her şey aynı.” Dedi.
Son zamanlarda internet alışverişin ve dolandırıcılığın artmasıyla ilgili konuşan Güler” Bildikleri, güvenilir sitelerden alışveriş yapmaları lazım. Görmeden almasınlar. İnternette değişik resim koyuyorlar. Gelen ürün farklı çıkıyor. Bu durumda müşteriyle satıcı arasında sıkıntı çıkıyor. Bence görmeden almasınlar. Alıyorlarsa da çok güvenilir sitelerden alsınlar.” Dedi.
Dolandırılan tüketicin yasal hakkı var mıdır? Sorusuna cevap veren Güler” Elbette. Tüketici mahkemelerine başvurabilirler. Aldıkları siteye ürün iadesi yapıp, paralarını geri iade alabilirler. O konuda en önemli olan şey, aldıkları sitenin bilinir olması lazım.” Dedi.
Son olarak Türkiye’nin dört bir yanına elektronik eşya gönderimi yapan Güler, bu konu da ise şu tavsiyelerde bulundu. “Bence gelip görmeleri daha iyi. Tahtakale’de gezip, görmeliler. Hem daha ucuza alırlar, hem de daha çok çeşitlere bakarlar.” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL