Genel Güncel

Erciyes Üniversitesi ve Melikgazi Belediyesi’nde Üniversiteli öğrencilere sıfır atık farkındalığı!

Melikgazi Belediyesi ve Erciyes Üniversitesi Çevre ve Sıfır Atık Kulübü ortak bir etkinlik düzenleyerek, üniversite öğrencilerinde farkındalık yaratmak amacıyla sıfır atık standı açtı. Melikgazi Belediyesi olarak sıfır atık çalışmaları konusunda..

Erciyes Üniversitesi ve Melikgazi Belediyesi’nde Üniversiteli öğrencilere sıfır atık farkındalığı!

Melikgazi Belediyesi ve Erciyes Üniversitesi Çevre ve Sıfır Atık Kulübü ortak bir etkinlik düzenleyerek, üniversite öğrencilerinde farkındalık yaratmak amacıyla sıfır atık standı açtı.

Melikgazi Belediyesi olarak sıfır atık çalışmaları konusunda örnek ve referans olduklarını dile getiren Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Dünyada doğal kaynakların hızla tüketilmesi ve çevresel atıkların giderek artması doğada kirliliğe ve iklim değişikliğine yol açıyor. Öğrencilerimizi çevre kirliliği hakkında düşünmeye teşvik edip, sıfır atık konusunda toplumsal farkındalığın oluşmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Bu konuda belediye olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Dünyamızı tehdit eden bu kirliliğin önüne geçebilmek toplumsal farkındalığın oluşmasıyla mümkündür. Bu bakımdan geleceğimiz olan gençlerimizi ortak bir amaç ile bir araya getirecek programlarda da yer almaya önem veriyoruz. Tüketimi üretime dönüştüren sıfır atık projemiz ile atıkların değerlendirilme imkânları iyileştirilerek kaynakların daha verimli kullanımının geliştirilmesini hedefliyoruz. Gelecek kuşaklara daha temiz bir çevre bırakmak için geri dönüşüme katkı sağlamaya devam edeceğiz. Programda emeği geçen mesai arkadaşlarımıza ve Erciyes Üniversitesi’ne teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL