Güncel

ERÜ’de vizeler online yapılacak

KAYSERİ (1HA – ÖZEL) – Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Fatih Altun, depremden sonra online olarak verilen eğitimin hibrite geçtiğini ama vize sınavlarının online olarak yapılacağını açıkladı. Erciyes Üniversitesi Rektörü Fatih..

ERÜ’de vizeler online yapılacak

KAYSERİ (1HA – ÖZEL) – Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Fatih Altun, depremden sonra online olarak verilen eğitimin hibrite geçtiğini ama vize sınavlarının online olarak yapılacağını açıkladı.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Fatih Altun, Kayseradar ve Radyoradar ortak yayınında ‘Gündem Kayseri’ programına konuk oldu. Kayseradar Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını cevaplayan Altun, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından üniversitelerde online olarak verilen eğitimin hibrite eğitim sistemine geçtiğini ama vize sınavlarının online olarak yapılacağını açıkladı. Altun, “Bir pandemi yaşadık öğrencilerimiz okuldan uzak kaldılar. Akabinde depremi yaşadık, öğrencilerimiz uzak kalmaya devam ettiler ki bu bizim çok arzu ettiğimiz bir yaklaşım değildi. Ancak ülkenin o günkü şartlarında alınması gerek bir karar olduğunu her zaman ifade ediyorum. Daha sonra geldiğimiz noktada önce online eğitime karar alalım dendi. Yüksek Öğretim Kurumu burada ne karar almışsa biz bu çerçeveye uymakla yükümlüyüz. Online eğitimden sonra Hibrite bir geçiş konuşuldu. Biz ona da hazırdık. Aldığımız kararla dün itibariyle hibrit eğitime başladık. Ancak YÖK tarafından sınavlara online kararı alındı. Biz vize sınavlarını online yapacağız. Biz birde dönemi çok geç başlattık, benim dönemim Temmuz sonu gibi bitecek. Bunu yapmamın yegane nedeni ne kadar geciktirirsek normalleşmeyle birlikte bu öğrencilerin yüz yüze derse katılımını sağlayacağız. Öğrencilerimizim eksiğini gidermeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL