Güncel

ERVA Marifet Spor Kulübü açıldı

İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesi tarafından yaptırılan ERVA Marifet Spor Kulübü’nün açılışı Valimiz Sayın Gökmen Çiçek ve il protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi. Açılışa Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in yanı sıra Büyükşehir..

ERVA Marifet Spor Kulübü açıldı

İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesi tarafından yaptırılan ERVA Marifet Spor Kulübü’nün açılışı Valimiz Sayın Gökmen Çiçek ve il protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılışa Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Kurtuluş Karamustafa, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, “Bütün dünya mazlumları, bütün çevremizdeki gönül coğrafyamızda her başı sıkıntıya girenin özellikle Türkiye’ye baktığını, Türkiye gençlerini beklediğini hepimiz biliyoruz. Özellikle Gazze’den sonra içimizin yandığı bu zamanlarda, bütün uluslararası arenada gördüğümüz dünya mazlumlarının Türkiye’ye baktığını görünce, bizim gençlerimizin ise uyuşturucu belası içerisinde, bir bataklık içerisinde olduğunu görüyor, kahroluyoruz.” dedi

Sporla ilgili hükümetimizin başlatmış olduğu bir seferberlik olduğunu belirten Vali Çiçek, “Aynı şekilde biz de Kayseri’de her sokakta her mahallede yapmaya çalışıyoruz. Bugün Kayseri’de ilim hayatında, her türlü faaliyetlerde elini taşın altına koyan İlim Yayma Cemiyeti tarafından yaptırılan ERVA Marifet Spor Kulübü’nü açıyoruz. Aslında arkadaşlarımız her yer de varlar. Özellikle İlim Yayma Cemiyeti’nin Kayseri eğitimine vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Vali Çiçek ayrıca, “Kayseri’de belediyelerimiz her yerdeler. Özellikle iş yaparken işin yorucu kısmında varlar. Hem Büyükşehir Belediyemizin ve ilçe belediyelerimizin bütün ilçelerde yaptıkları sosyal alanlar, spor alanları olmasaydı bu projeler gerçekleşemezdi.” dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ta yaptığı konuşmada, “Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in himayelerinde İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesi iş birliği ile gerçekleşen, gençlerimize ve yavrularımıza sağlıklı yaşamı teşvik etmek ve sporu yaygınlaştırmak için kurulan spor kulübümüzün hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün ’de “Eğitim alanında göstermiş olduğumuz faaliyetler kapsamında Kayseri’de böyle bir spor kulübünün açılışı için bizleri teşvik eden Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi

Konuşmaların ardından İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesi tarafından yaptırılan İlim Yayma Cemiyeti ERVA Marifet Spor Kulübü’nün açılışı, Valimiz Sayın Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri tarafından yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL