Genel Güncel SonDakika Spor

Erva Spor Okulları’nın 18. Şubesi yoğun ilgi ve coşkuyla açıldı!

Kayseri Ticaret Borsası Erva Spor Okulu’nun Melikgazi ilçesine bağlı Küçük Ali Mahallesi’nde yapılan şubesinin açılışı halkın yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Açılış törenine; “Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı..

Erva Spor Okulları’nın 18. Şubesi yoğun ilgi ve coşkuyla açıldı!

Kayseri Ticaret Borsası Erva Spor Okulu’nun Melikgazi ilçesine bağlı Küçük Ali Mahallesi’nde yapılan şubesinin açılışı halkın yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

Açılış törenine; “Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Ak Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Ak Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa, İyi Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok ve İyi Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Yurdaer Şahin” katılım sağladı.

Program Şehitlerimiz için durulan Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı program. Programda sırasıyla Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek açıklamalarda bulundu.

Çocuklarımız ülkelerine faydalı olsun diye çabalıyoruz!

Programda ilk olarak konuşan Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, açılış töreniyle ilgili olarak ”Spor içinde bulunduğumuz bilgisayar ve internet çağında geleceğimiz olan çocuklarımızın sosyalleşmesi için en önemli değerdir. Çocuklarımızın ahlaklı ve nitelikli yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Türkiye’nin geleceğini bu bilinçli gençlerimiz inşa edecektir. Gençlerimize ve çocuklarımıza bir çok imkan sağlayan spor okullarıyla Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’in öncülüğünde katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz. Biz sadece spor yapsınlar diye değil, kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar, ülkelerine faydalı vatandaşlar olsunlar diye çabalayacağız. Projemize yer tahsis edilmesinde önemli destek veren Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na çok teşekkür ediyor, bu projenin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Daha çok projeler yapacağız!

Bağlamış’ın ardından konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, konuyla ilgili açıklamalarında ”Erva Spor Okullarının öncüsü olan ve gençlere spor yapma imkanı veren Sayın Valimize teşekkür ediyoruz. Küçük Ali Mahallesi’nin nüfusu yoğun olduğu için burayı tercih ettik. Büyükşehir başkanlığında bizde belediyeler olarak elimizden geleni yapıyoruz. Sayın Vali Yardımcımız Ömer Tekeş bize kapasiteden fazla başvuru olduğunu bildirdi bu da bizi çok mutlu etti. Buraya daha çok projeler yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

2024 Avrupa Spor Başkenti: Kayseri!

Kayseri’nin spor alanında gün geçtikçe daha ileriye gittiğini dile getiren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konuyla ilgili düşüncelerini ”Kayserimizi dijital zehirlenmelerden kurtarmak için çalışıyoruz, bu proje de onlardan biri. Bunun yanında 2024 Avrupa Spor Başkenti unvanını da aldık. Bu sebeple büyük tesisimiz Erciyes’e de herkesi bekliyor, herkese teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek sözlerimi sonlandırıyorum.” ifadeleriyle dile getirdi.

Gençlerimizi spora yönlendirerek onları zehirlemek isteyenlere set çektik!

Programda son olarak konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, yapılan spor tesislerinin gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasında büyük önem taşıdığının altını çizdiği konuşmasında ”Burası bizden önce huzur şehriydi, bunu devam ettirmek için göreve geldik. Gençlerimizi zehirlemek isteyen alçaklara önlemek için çalıştık ve başardık. Bu sözümüzün yanında gençlerimizi spora yönlendirerek, gençlerimizi zehirlemek isteyenlere set çektik. Şu ana kadar Erva Spor Okulumuzda 5000 lisanslı sporcumuz var. Ticaret Borsası var olduğu sürece bu spor okulları çoğalacak çünkü ben Sayın Başkana bu teklifle gidince elini değil, vücudunu taşın altına koydu. Bu bizim için bir vazife dedi ve talebimizi geri çevirmedi. İnşallah 18. Şubemizi burada açıyoruz. 15 tatilden sonra Esnaf Odası’nda da bir açılış yapacağız. İnşallah 30.-40.-50.’yi de açarız. Ben desteklerinden dolayı bu projeye en başından beri çok büyük katkı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç’a teşekkür ediyorum. Bakalım 19. Nerede olacak? Erva’yı izlemeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kayseri İl Müftüsü Yusuf Akkuş’un Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden program, kurdele kesim töreni ve tesis içerisinde yapılan incelemelerle sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL