Genel Güncel SonDakika

Fehmi cinayetiyle ilgili dikkat çeken açıklama

Kayseri’de 3 ay önce Asri Mezarlık’ta bıçaklanarak öldürülmüş şekilde bulunan Fehmi Lüp cinayeti ile ilgili arkadaşları dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Fehmi ile ölmeden önce telefonla görüşen Ömer Navruz “Fehmi, kimseye..

Fehmi cinayetiyle ilgili dikkat çeken açıklama

Kayseri’de 3 ay önce Asri Mezarlık’ta bıçaklanarak öldürülmüş şekilde bulunan Fehmi Lüp cinayeti ile ilgili arkadaşları dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Fehmi ile ölmeden önce telefonla görüşen Ömer Navruz “Fehmi, kimseye zararı olan, düşman sahibi biri değil. Cinayet zanlısının yakalanmasını istiyoruz. Ortada dolaşan bir katil var. Biz kahroluyoruz” dedi.

Melikgazi ilçesi Altınoluk mahallesinde bulunan Şehir Mezarlığında yaşanan olayda engelli Fehmi Lüp bıçaklanarak öldürüldü. Olaydan sonra kaçan cinayet şüpheli yada şüphelileri halen yakalanamadı. Cinayetten bir gün önce Fehmi ile en son görüşenlerden olan Ömer Navruz, Kayseri Rapor’a konuştu. Navruz “Olay pazar günüydü. Saat 12 civarıydı, rahmetli beni aradı. Bizim bir ortak arkadaşımız var, onun yanına otobüse binip gidecekti. Beni aradı ki oraya nasıl gidiyordum diye. Okuması yazması olmadığı için ben de tarif ettim. 12’de otobüsüne bindi, gitti. Gideceği yere varınca beni aramasını söyledim. O da dedi ki, “Benim internetim, kontörüm yok” dedi. İnternetin yoksa ortak arkadaşa söyle, beni arar dedim ve böylelikle göndermiş oldum. En son görüştüğümüz bu oldu. Saat 12.00’de gitti, 16:30’da da zaten ortak arkadaşımız hava kararıyor diye göndermiş. Fehmi orada 1 ay önce ölen halasının mezarına gideceğini söylemiş. Otobüsle Sakar’dan binmiş ve Asri Mezarlıkta inmiş. Ondan sonra Fehmi’nin ölüm haberi geldi. Fehmi parası olan parası için öldürülmüş bir değil. Kimseyle husumeti olmaz, kin tutacak biri de değil. Biz Fehmi yıllardır tanırız. Çarşının evladı. Bende yemek yer, başka yerde çay içer. Düşmanlık yapacak kimse yok” diye konuştu.
Fehmi’nin engelli olduğunu ve engelli maaş alan biri olduğunu söyleyen Ömer Navruz “Fehmi sabah çarşıya inen, bizleri günlük ziyaret eden bir çocuk. Engelli ancak kendini, ne yaptığını bilen bir çocuk. Bu çocuğa kimse düşmanlık etmez. Fehmi cinayete kurban gitti. Devletten isteğimiz Fehmi Bey’in katilinin bir an önce bulunması. Çünkü 3 ay geçmesine rağmen bulunamadı. Bir an önce bulunup adalete teslim edilmesini istiyoruz. Her geçen gün bulunamadı diye, biz kahrolup gidiyoruz. Asri mezarlık gibi bir yerde katlediliyor, olaya bir açıklama getirilemedi henüz” dedi.
Cinayet işlenen noktalarda kapılar kapatıldı, duvarlar örüldü. Güvenlik kamerası takıldı, neler söylersiniz? Sorusuna ise “Günaydın demem gerekiyor. Gerçekten var ya, şaka gibi bir şey. Türkiye’de birilerine bir şey olacak, cinayet olacak, ölecek, kalacak bir şey olacak da ondan sonra önlem alınacak. Şimdiye kadar neredeydiniz Birinci kapıda önlem alınmış, ikinci kapıda önlem alınmış, üçüncü ve dördüncü kapıda hiçbir önlem alınmamış. Fehmi kardeşimizin cinayetinden sonra orada çalışmalar başladı, kameralar döşendi. Şimdiye kadar niye böyle bir şey yapılmadı, niye bir şey gerçekleştirilemedi? Fehmi gibi arkadaşların ölmesi mi gerekiyordu? Mezarlığın çevresi Suriyeli yuvası olmuş. Üst tarafta zaten Eskişehir bağları malum teslim etmişiz Suriyelliler. Mezarlığa giren çıkan belirsiz. Böyle mi olması lazım? Mezarlık dediğimiz yer en güvenilir yer. Benim de ecdadım yatıyor orada. Bir gün bana ecdadıma gıcık olan bir adam benim ecdadıma gelip de oradan mezarını açıp da alıp götürse kime soracağım ben bu soruyu. Niye güvenlik yok, niye güvenlik önlemi alınamıyor. Mezarlık deyip de bu leş mi orada yatan insanlar? Yani niye güvenlik alınamıyor ben anlamıyorum ki. Yani sen o mezarlığı yaptıysan yapmadan önce oranı önce bir güvenliğini alman gerekiyor. Sayın yetkililer, yani bir an önce bu arkadaşımızın katilinin bulunmasını istiyoruz” şeklinde cevap verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL