Genel Güncel Siyaset

Gösterilerle dolu aday tanıtım programı gerçekleşti

Kayseri Kadir Has Kültür Merkezi’nde gösterilerle dolu bir gün geçirdi. Büyük Birlik Partisi Kayseri Belediye Başkan Adaylarını tek tek tanıttı. Kongre Merkezi’nde aday tanıtımı İlahi dinletisi ile beraber Semazen gösterisi..

Gösterilerle dolu aday tanıtım programı gerçekleşti

Kayseri Kadir Has Kültür Merkezi’nde gösterilerle dolu bir gün geçirdi. Büyük Birlik Partisi Kayseri Belediye Başkan Adaylarını tek tek tanıttı.

Kongre Merkezi’nde aday tanıtımı İlahi dinletisi ile beraber Semazen gösterisi ile başladı ardından dolunayda akşam tiyatrosu ile devam etti. Son olarak Ozan Hamza Can katılım gösteren herkesi sesiyle büyüledi.

Büyülenen isimlerin başında gelen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, eline mikrofon alarak Hamza Can’a eşlik etti.

İstiklal Marşı okunmasının ardından söz alan Büyük Birlik Partisi Kayseri İl Başkanı Erkan Demirci, 10 ilçede aday çıkarttıklarını belirterek her birinin birbirinden kıymetli olduğunu ifade etti.

Sahneye büyük bir coşku karşısında çıkan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’ye ilk önce Kayserispor forması hediye edildi. Fenerbahçeli olduğunu ifade eden Destici, Sarı-Kırmızının da yakıştığını söyledi.

Konuşmasına, ‘’Hep dik durduk bundan sonrada dik durmaya devam edeceğiz.’’ Diyerek başladı. Belediye Başkan Adaylarına hayırlı olsun temennisinde bulundu. Zulüm ve işgal sona erene kadar, ‘‘Kahrolsun kızıl Çin, kahrolsun Siyonist İsrail demeye devam edeceğiz.’’ Dedi.

Mülteci konusuna değinen Destici, ‘’Güvenli bir şekilde memleketlerine gönderilmeliler.’’ İfadelerine yer verdi.

Vatan, Millet, dini devlet için şehit olan başta Muhsin Yazıcıoğlu ve tüm şehitlerimizi yâd etti.

Tarımın her üretimini desteklediklerini söyleyen Destici, emekli ikramiyesi hakkındaki şikâyetini de dile getiren Destici destek amaçlı Ramazan Bayramı için 5000 TL olması, Kurban Bayramı için ise 10.000 Tl olması konusunda açıklamalarda bulundu.

Cumhur İttifakının bir parçası olduğunu söyleyen Destici bu ittifakının bütün şehirleri, ilçeleri, ilkeleri kapsamadığına da vurgu yaptı.

Bir televizyon kanalında PKK logosunun bulunduğu ama Büyük Birlik Partisinin logosunun bulunmadığı üzerinde sitemde bulundu. Bu konu üzerinden ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e seslenen Destici, ‘’Allah Korusun buraları PKK’nın uzantısı olan adaylar kazanırsa bunun hesabını bu millete bu devlete nasıl vereceksiniz? ‘’

Konuşmaların ardından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Belediye Başkan Adaylarını ve ilçe başkanlarını tanıttı.

Kocasinan Belediye Başkan Adayı – Yahya Varol

Melikgazi Belediye Başkan Adayı – Ercan Yozgat

Talas Belediye Başkan Adayı – Hakan Taşpınar

Develi Belediye Başkan Adayı – İmdat Güven

Bünyan Belediye Başkan Adayı – Fatma Şenyüz Güler

Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı – Hayrettin Uslu

Sarıoğlan Belediye Başkan Adayı – Erdinç Aydoğdu

Hacılar Belediye Başkan Adayı – Mahmut Bağlamış

Sarız Belediye Başkan Adayı – Öcal Arslankaya

Özvatan Belediye Başkan Adayı – Mehmet Dilalan olarak seçildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL