Genel Güncel Yaşam

GÜNLÜK KAÇ EKMEK ALIYORSUNUZ?

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda, ekonomik krizin etkileri halk arasında hissediliyor. Vatandaşlara günlük ekmek alışkanlıklarıyla ilgili sorular sorduk. Ekonomik zorluklarla mücadele eden vatandaşlar, 6.5 TL’ye satılan bir ekmeği günde ne kadar alabildiklerini..

GÜNLÜK KAÇ EKMEK ALIYORSUNUZ?

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda, ekonomik krizin etkileri halk arasında hissediliyor. Vatandaşlara günlük ekmek alışkanlıklarıyla ilgili sorular sorduk. Ekonomik zorluklarla mücadele eden vatandaşlar, 6.5 TL’ye satılan bir ekmeği günde ne kadar alabildiklerini paylaştılar.

Vatandaşlar, ekmeğin fiyatının yüksek olduğunu dile getirirken, çözümü halk ekmek noktalarında bulduklarını ifade ettiler. Bazı vatandaşlar, fiyatların normal olduğunu savunurken, birçok kişi fiyatların bütçelerine zarar verdiğini belirtti.

Bir vatandaş, yaşadığı ekonomik zorlukları şu sözlerle anlattı: “60 yaşındayım, bir ekmeği 6 TL’ye aldığımı hatırlamıyorum. Bir yumurta kolisinin 90 TL olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bu durum kabul edilemez. Ülkemiz sürekli tüketen bir ülke haline geldi, üretmeliyiz. Marketlerde her gün fiyatlar değişiyor, denetim yok. Ne zamana kadar şükredeceğiz?” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL