Dünya

Her şeye rağmen sıfırdan

6 Şubat 2023’de gerçekleşen asrın felaketi depremden etkilenen Orhan YILDIZ yeniden hayata, tutulmaya çalışıyor. Malatya’da kırtasiye işi yapan yıldız; Kayseri’ Mevlana mahallesinde,1. Cadde’de açtığı kırtasiye dükkanı ile mahalle halkından büyük..

Her şeye rağmen sıfırdan

6 Şubat 2023’de gerçekleşen asrın felaketi depremden etkilenen Orhan YILDIZ yeniden hayata, tutulmaya çalışıyor. Malatya’da kırtasiye işi yapan yıldız; Kayseri’ Mevlana mahallesinde,1. Cadde’de açtığı kırtasiye dükkanı ile mahalle halkından büyük ilgi görüyor. Kayseri Bakış habere açıklamalarda bulunan Yıldız; normalde Malatya’da ikamet ediyordum, yaklaşık bir buçuk ay  Malatya’da kaldım daha sonra, kardeşlerim burada idi bende buraya geldim. Malatya’da aynı işle uğraşıyor, kırtasiyecilik yapıyordum afet sonrası iş yerim yıkıldı ilk depremde darbeyi almıştık ‘2’ hafta sonra gerçekleşen depremde ise binamız komple yıkıldı tüm eşya ve malzemelerimizi kaybettim dedi.

Kayseri’ye  geldiğim günden bu yana, gerek ev sahibim gerekse dükkan sahibim çok yardımcı oldular şuan için Kayseri’deyiz  ilerleyen zamanlarda ne olur geri memlekete  döner miyiz bunu süreç gösterecek, yaşanan depremde 11 ilimiz yerle tamamen silindi deprem sonrası bir çok fiyatta artış oldu ama biz fiyatları sabit tutuyoruz herkese yardımcı oluyoruz dedi. Son olarak YILDIZ; ölenlere rahmet kalanlara sabırlar diliyorum dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL