Güncel

İl Kültür Müdürlüğü’nden Engelliler Gününe özel program

Kayseri İl Kültür Merkezi’nde Engelliler Gününe özel program düzenlendi. Kayseri İl Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen program Kayseri Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Yıldırım’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan program,..

İl Kültür Müdürlüğü’nden Engelliler Gününe özel program

Kayseri İl Kültür Merkezi’nde Engelliler Gününe özel program düzenlendi. Kayseri İl Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen program Kayseri Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Yıldırım’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan program, engelli vatandaşların yaptığı gösterilerle devam etti.

Mustafa Yıldırım yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: ”Bizim ve Bakanlığın hizmet alanları çok özel alanlar. Bunların içinde en özel olanda engelsiz yaşamda kalan 13+ yaş engellilerimiz. Asıl engel görmeyen gözde, duymayan kulakta, hakkı söylemeyen dilde. Ne zaman ki bizde bundan uzak, bundan ayrı olarak var olana yaradılıştan ötürü saygı göstermeye, onun hayatını kolaylaştırmaya çaba gösterdiğimiz zaman gerçek var olmanın erdemini kazanmış olacağız. Çünkü Allah bizi yarattı, bizi birbirimize emanet kıldı. Herkesin farklı sorumlulukları var ama en önemli sorumluluğumuzda her insanın var olma hakkını sağlamak için çaba harcamaktır. Devletimizin bunu en iyi şekilde yaptığına inanıyorum. Bizler çalışanlar olarak buna çaba gösteriyoruz ve daha da çaba göstereceğiz. Gençlerimiz bir gösteride hazırladılar, gösteride emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL