Genel Güncel Siyaset SonDakika

İyi Parti adayları seçim çalışmalarına Şehitlik ziyaretiyle başladı

İyi Parti’de Kayseri merkez ve ilçelerde Belediye Başkan adayı olarak gösterilen isimler, Kartal Şehitliği’ni ziyaret ederek seçim çalışmalarını başlattı. Ziyarete İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, İyi Parti Kayseri Büyükşehir..

İyi Parti adayları seçim çalışmalarına Şehitlik ziyaretiyle başladı

İyi Parti’de Kayseri merkez ve ilçelerde Belediye Başkan adayı olarak gösterilen isimler, Kartal Şehitliği’ni ziyaret ederek seçim çalışmalarını başlattı.

Ziyarete İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kazım Yücel, Melikgazi Belediye Başkan adayı Sedat Kılınç, Kocasinan Belediye başkan adayı Yurdaer Şahin, Talas Belediye başkan adayı Göker Gözütok, Develi Belediye Başkan adayı Songül Özdemir ve İncesu Belediye Başkan adayı Recep Güngör katılım sağladı.

Ziyaret Sivaslı Dernekler Platformu Başkanı Ali Mızrak’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Edilen duanın ardından adaylar sırasıyla basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Gönül Belediyeciliği” diye yola çıkıp da Kayseri’yi ne hale getirdiklerini tüm vatandaşlarımız biliyor!

Basın mensuplarının karşısına ilk olarak geçen İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, yaptığı açıklamalarda İyi Parti olarak, 31 Mart 2024 Mali İdareler Seçimi’nde aday gösterdiğimiz arkadaşlarımız ile birlikte ilk çalışmamızı, sahaya inmemizi şehitlikten başlattık. Burada, Aziz Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhuna birer Fatiha göndererek, vatanımızı bize vatan kılan bu toprakları, şehitlerimize dua ederek başladık. Allah utandırmasın. Birbirinden kıymetli belediye başkan adaylarımızı bugün sizlerle buluşturuyoruz. Zaten daha önce hepiniz kimler olduğunu gördünüz. İnşallah niyetimiz halis sonuç da hayır olur. İnşallah hep beraber kamuoyunun istediği adayları biz milletimizin huzuruna çıkardık. Bundan sonraki süreçte sıkılmadık el bırakmayacaklar, dokunmadık gönül bırakmayacaklar. 30 yıldır Kayseri’de belediyecilik anlayışına “Gönül Belediyeciliği” diye yola çıkıp da Kayseri’yi ne hale getirdiklerini tüm vatandaşlarımız biliyor. İnşallah biz İyi Parti olarak, iyi belediyecilikle Kayseri’yi buluşturacağımıza inanıyorum ve birbirinden değerli adaylarımızla yola çıktık. Kazım Yücel başkanım büyükşehir belediye başkan adayı oldu; onun başkanlığında tüm başkanlarımıza başarılar diliyorum. Tüm ilçelere talibiz. Beş ilçemiz kaldı; açıklamadığımız, onu da diğer partilerin açıklamasını bekliyoruz. İnşallah bu hafta sizleri onlarla da buluşturacağız. Ben bütün arkadaşlarıma tekrardan başarılar diliyorum. Allah, Kayseri için hayırlısı neyse onu nasip etsin. Ülkemiz için hayırlısı neyse onu nasip etsin diyorum. Şunu da söyleyeyim ki yine orantısız bir güçle karşı karşıya kalacağız seçim boyunca. Alıştık biz bu duruma; devletin ve milletin bütün varlıklarını seçim uğruna harcayan bir yapıyla karşı karşıya olacağız. Arkadaşlarımız bunu da bilerek yola çıktı ama biz onlarla da mücadele edeceğiz inşallah. O anlayışı da değiştireceğiz tekrardan. Ben Kayseri kamuoyuna saygılar sunuyorum ve 3 ay boyunca onların içerisinde olacağız, her zaman olduğu gibi. Tekrar tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum ve sözü başkanlarıma bırakıyorum. Sizlere de geldiğiniz için bu soğukta beklediğiniz için teşekkür ediyorum, sağ olun.” ifadelerine yer verdi.

Bu şehrin tek karış toprağıyla sorunu olmayan herkesi kucaklayacağız!

Ataş’ın konuşmasını tamamlamasının ardından mikrofonların başına davet ettiği İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel seçim süreci ile ilgili olarak ”Biz seçim startına şehitlikten başladık, çünkü bu şehitler bu vatan için kaybedildi. Ben bütün şehitlerimin öncelikle yakınlarına başsağlığı diliyorum. Onların değil, bu evlatlar bizim diyorum. Biz bu şehitlerimiz olmasa, bu vatan toprağını belki de bugüne getiremezdik. Bundan sonra da şehitlerimiz olacak. Şehitlerimiz bizim evlatlarımız, şehitler bizim bekçilerimiz, şehitler bizim kardeşlerimiz. Onlar adına bu şehirde mücadelemize devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da bu vesile ile tüm şehitlerimiz ile birlikte bir kez daha andık, bir dua ettik. İnşallah seçim tarafından da bütün adaylarımız ile birlikte bu alandan çıkacağız. Bu şehrin kadim insanlarıyla, bu şehrin vatan parçası ile bayrağı ile sorunu olmayan herkesi kucaklayacağız. Herkesin Belediye Başkanı olacağız. Bütün ailelerimize eşit mesafede, onların bütün sorunlarına sahip çıkarak çözüm için bu şehre hizmet edeceğiz. 31 Mart’ta da inşallah bu şehrin bütün paydaşları ile kucaklaşacağız. Ben sözü fazla uzatmak istemiyorum, diğer adaylarımız da bir şeyler söyleyecek. Şehit ailelerimize Allah sabır versin. Onların değil, hepimizin evladı. Dua ediyoruz, inşallah Rabbim öbür dünyada cennetinde bunları onurlandırsın, taçlandırsın. İnşallah diyorum.” şeklinde konuştu.

İslam’ın yeniden bayraktarlığını yapan bir Türkiye idealiyle yola çıktık 

Yücel’in ardından kameraların karşısına geçen İyi Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok, Şehitlere rahmet okuyarak başladığı konuşmasında ””Şehitlikte bize vatanı yurt kılan, kanlarıyla canlarıyla bize vatan sağlayan şehitlerimize önce Allah’tan rahmet diliyoruz. Kederli ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Tekrar, inşallah, şehitlerimizin bize bıraktığı emaneti bundan sonra daha yükseğe taşıyarak, İslam’ın yeniden bayraktarlığını yapan bir Türkiye idealiyle yola çıktık. Bunu sağlamak yolunda, görevinde Rabbim yardımcımız olsun, inşallah. Girdiğimiz bu seçim mücadelesinde de halkımıza, milletimize hayırlı işler yapmayı canı gönülden istiyoruz. Bu yarışın sonunda, eğer hayırlısıysa, milletimize kazanmayı; değilse zaten amacımız halis niyet, halis. İnşallah muaffak oluruz.” ifadelerini kullandı.

İncesu’da 20 yıldır yapılmayan o oteli yapacağız!

Gözütok’un ardından konuşan ve konuşmasına Şehitlere rahmet okuyarak başlayan İyi Parti İncesu Belediye Başkan Adayı Reccep Güngör, ””Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bizim vatanımız, bayrağımız, toprağımız vazgeçilmezdir. Bugün, inşallah, bu yola adım attık. Allah nasip ederse, İncesu için turizme kazandıracağımız, 20 yıldır yapılmayan o oteli yaparak, turizmin en güzel kaynağını sağlayarak; ticari anlamda ve istihdam alanlarını genişleterek bu yola çıktık. Hepimize hayırlı uğurlu olsun, sizlere de çok teşekkür ediyorum buraya geldiğiniz için, bu soğukta beklediğiniz için. İnşallah, çok iyi niyetlerle başkanlarımın söylediği gibi sosyal belediyecilikle, ayrıştırma olmadan yapacağımız adımlarla mutlu kutlu yola yürüyoruz. Çok teşekkür ederim, çok sağ olun, Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.

Yaralarımızı hep birlikte saracağız!

Partisi’nin Kayseri’deki tek kadın adayı olan Develi Belediye Başkan Adayı Songül Özdemir, Şehitlik ziyaretini ön plana aldığı konuşmasında “Şehit ismini duyduğum zaman dayanamam, gözlerim dolar. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ben Develi Belediye Başkanı adayı olarak, Develi’de çok güzel şeyler yapacağıma inandığım için bu yola çıktım. Yara büyük, ancak bu yaraları saracağız. Çok güzel işlere imza atacağız. İddialıyız ve inşallah güzel sonuçlar elde edeceğiz. Şehitlere de Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailesine baş sağlığı dileğimi iletiyorum.” ifadelerine yer verdi.

Kılınç sözlerine şiirle başladı!

İyi Parti’nin Melikgazi Belediye Başkan adayı Sedat Kılınç, şehitler hakkında yaptığı açıklamada ”Hey Şehitoğlu, şehit isteme benden makber. Sana, senin avcunu açmış bekliyor peygamber diye başlıyorum. Tabi, şehitlerimizin bizim; bak, şaşımız da şehitler en üst mertebedeler. Şu anda da şehitlik, onların en üst mertebede olduğu yerde seçimle ilgili çalışmalarımıza önce onlara dua ederek başladık. Rabbim, bayrağımızı indirmesin. Rabbim, tüm şehitlerimize rahmet ihsan eylesin, gazilerimiz var. Yakın zamanda hala ülkemizin birçok yerinde sürekli tehdit altında. Şu anda da şehit veriyoruz. İnşallah, bu önümüzdeki süreçte bir daha şehit vermeğiz. Şehit ailelerine sabır diliyorum. Bu arada, üç aylardayız. Üç aylar başlangıcı. Şimdiden üç aylarda bütün İslam aleminin üç aylarını tebrik ediyorum. Rabbim, hayırlısıyla bizi Ramazan’a da eriştirsin. Çalışmalarımıza başlayacağız; vatanımız için çalışacağız, ülkemiz için çalışacağız. Hiç kimseyi ayırmayacağız. Şehrimizin için çalışacağız. Şehrimizin her bir ferdi için çalışacağız. İnsan odaklı olacağız; kesinlikle o, bu, şu ayrımı yapmayacağız. Herkes bizim vatandaşımız, herkes bizim ailemiz, herkes bizim kardeşimiz. Vatanını, bayrağını seven herkesle onlar için hizmet edeceğiz, onlar için çalışacağız. Rabbim, bu mücadelemizde memleketimize hayırlı işler yapmayı, memleketimizde faydalı işler yapmayı, gençlerimize, yaşlılarımıza, şehrimizdeki her bir ferde hayırlı hizmetler yapmayı ve ülkemize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Rabbim, bu günümüzü, bugünden sonra daha iyi hizmetler yapmayı nasip etsin. Teşekkür ediyorum, sağ olun.” ifadelerine yer verdi.

Yüce Rabbim bizi utandırmasın!

İyi Parti’nin Kocasinan Belediye Başkan adayı Yurdaer Şahin, seçim sürecinin başlangıcı hakkında yaptığı açıklamada “Şehitlikte START veriyoruz, bizim için çok önemli. Bu vatanın gerçek sahibi, burada yatan şehitlerimizdir. Onlara dua ederek başladığımız bu yarışta, yüce Rabbimiz bizi utandırmasın. Biz, halisane niyetle şehrimize ve ilçemize hizmet anlayışıyla, Sedat Başkanımızın, sayın vekilimizin ve Kazım Başkanımızın ifade ettiği gibi, hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmeden, ayrıştırmadan tüm insanlarımızı kucaklayarak yeni bir misyonla, yeni bir vizyonla çıkıyoruz. İnşallah Allah, bizleri sizlere ve halkımıza mahcup etmesin. Saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL