Genel

İyi Parti Başkan Adayı Su Fiyatları Hakkında Konuştu

Kayseri’deki su fiyatlarına dair Büyükşehir Belediyesi’ne ve KASKİ’ye eleştirilerini yönelten İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, “Kayseri’nin su fiyatı Türkiye genelinde pahalılıkta neredeyse 20’nci sırada, bu durumu KASKİ..

İyi Parti Başkan Adayı Su Fiyatları Hakkında Konuştu

Kayseri’deki su fiyatlarına dair Büyükşehir Belediyesi’ne ve KASKİ’ye eleştirilerini yönelten İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, “Kayseri’nin su fiyatı Türkiye genelinde pahalılıkta neredeyse 20’nci sırada, bu durumu KASKİ genel müdürüne de belirttiğimizde su fiyatlarının uygun olduğuna dair cevaplar aldık. Bir yıllık fiyat sabitlemeye rağmen vatandaştaki tepkiyi dindiremediler ve yüzde 20 indirim daha eklediler. İndirim olduğu halde halâ pahalı, ya KASKİ’yi doğru yönetmiyorsunuz ya da faturalara ek giderler bindiriyorsunuz, bir kooperatif binlerce vatandaşa metreküpü 4 liradan verebiliyorsa KASKİ de daha fazla indirim yapabilir. Bizim dönemimizde suyun metreküpünü yüzde 50 daha düşük fiyattan vereceğiz” dedi.
İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, seçimi kazandıkları takdirde su fiyatlarında uygulayacakları metreküp başına indirim hakkında açıklamalarda bulundu.
Kayseri’de su fiyatlarının yüksek olduğunu birçok kez dile getirdiğini ve Belediye Meclisi’nde de defalarca ifade ettiğini söyleyen Yücel, “Belediye Meclisi’nde sürekli Kayseri’deki su fiyatlarının uygun olduğu söylendi. Kayseri’nin su fiyatı Türkiye genelinde pahalılıkta neredeyse 20’nci sırada, bu durumu KASKİ genel müdürüne de belirttim. KASKİ’den de su fiyatlarının uygun olduğu yönünde cevaplar aldık. Başkan Memduh Büyükkılıç da seçim sathında ‘Her ay suya gelen zam ve tefe-tüfe farkı artık olmayacak’ dedi ve su fiyatlarını bir yıl boyunca sabitledi. Kendince bir karar aldı, baktı ki anketlerde ve kamuoyunda tepki dinmiyor, camii çıkışında bir vatandaşımızın şikayeti üzerine bir de yüzde 20 indirim daha ekledi. Bizler yıllarca pahalı olduğunu ifade ettik de seçime bir buçuk ay kala bu söylemi nasıl duydunuz?” şeklinde konuştu.
Vatandaşların beklentisinin yüzde 20 indirim yapılmasının olmadığını ve vatandaşlardan temin ettiği su faturaları üzerinden eleştirilerde bulunan Yücel, indirimlere rağmen faturaların halâ pahalı olduğunu ifade ederek “KASKİ’yi ya doğru kullanmıyorsunuz ya da faturalara farklı giderler ekliyorsunuz. Şehrimizin su fiyatları bizim belediye başkanlığımız döneminde 5 metreküp her haneye yaşam hakkı olarak verilecek. Bu bağlamda 200 lira gelen bir faturanın 100 lirasını almayacağız, faturaların artmaması için de gelir-giderleri dengeleyeceğiz ya da KASKİ’yi kazançlı hale getireceğiz. Yapamazsınız diyenlere de; Çay Bağları’ndaki bir kooperatif vatandaşa suyun metreküpünü 4 liradan verirken 22 liradan suyun metreküpünü veren KASKİ’de bir anda yüzde 20 indirim yapılabiliyorsa bizim belediye başkanlığımızda bu indirimi rahatlıkla yüzde 50 yapar ve 11 liraya düşürerek vatandaşlarımızı memnun ederiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL