Genel Güncel Yaşam

Kayseri acısını haykırmaya devam ediyor

‘ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ’ Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu şehitler için yürüyüş başlattı. Yapılan yürüyüşe Şehit aileleri başta olmak üzere Türkiye Kamu-Sen üyeleri, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri vakfı, Türkiye Kamu çalışanları..

Kayseri acısını haykırmaya devam ediyor

‘ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ’

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu şehitler için yürüyüş başlattı. Yapılan yürüyüşe Şehit aileleri başta olmak üzere Türkiye Kamu-Sen üyeleri, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri vakfı, Türkiye Kamu çalışanları Türkiye Kamu-Sen Federasyonu Kayseri İl başkanlıkları ve Kayseri halkı ellerinde Türk bayrakları ile İl Kültür Müdürlüğü önünden Mehmet Özhaseki Caddesi Kartal Şehitliği’ne kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüşe katılanlar PKK terör örgütüne lanet okuyarak  ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganıyla acılarını haykırdı.

Kartal Şehitliği önünde açıklamalarda bulunan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Kayseri Şube Başkanı Muzaffer Pala vatan evlatlarıyla bir araya gelmenin gururunu yaşadığını ifade ederken büyük bir acıyla karşı karşıya olduklarına dikkat çekti. Konuşmasına devam eden Pala, ‘’Yüreklerimizde ki derin acıyı, aziz şühedaya saygıyı, kahraman gazilerimize minnettarlığımızı, paylaşmak için bir araya geldik. Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı,  Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı ve Türkiye Kamu-Sen Federasyonu Kayseri İl başkanlıkları olarak Kartal Şehitliği’mizde bir araya gelmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Hain saldırılar neticesinde yine yüreğimizi derinden dağlayan büyük bir acıyla karşı karşıyayız. Vatanımızın dört bir yanında terörün alçakça saldırıları sonucunda bir kez daha şehitler verdik. Canlarını, vatanları için feda eden aziz şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet ailelerine ve aziz Türk milletimize başsağlığı diliyoruz. Bu menfur saldırılara karşı İntikam duyguları içerisindeyiz. Milletimizin birlik ve beraberliği terör örgütüne karşı en güçlü silahımızdır. Bu mücadelede asla geri adım atmayacak, terörü kökten temizleyene kadar kararlılıkla mücadelemize devam edeceğiz. Aziz şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak, milletimizin güvenliği için kutlu devletimiz her daim önlemlerini almaya devam edecektir. PKK’lı vatan hainlerinin saldırısında vatan evlatlarımız şehadet şerbetini içmişlerdir. Yaralı askerlerimiz bulunmaktadır. Yiğitlerimize acil şifalar diliyoruz. Kahraman gazilerimiz hepiniz bizlerin göz bebeği, vatanımızın gurur abidesisiniz,  şükranlarımızı sunuyoruz. Kinimiz acımız kadar büyük olup hesabı er ya da geç elbet sorulacaktır. Bu hainlerin kökünü her yerden kazımak, mukaddes ve mukadderat için bize verilmiş kutlu bir görevdir. Kutlu devletimiz ve aziz Türk milletimiz, bu hainleri hüsrana uğratacak güçte, azimlilikte ve kararlılıktadır.’’ Dedi.

Pala’nın konuşmasının ardından söz alan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Kayseri Şube Başkanı Ali Özocak milletimizin vatan sevgisinin yetmediğine çılgınca sevmesi gerektiğine dikkat çekerek, ‘’Merhum şair Ziya Gökalp, vatan uğruna feda olunan mukaddes bir ülkedir, diyor. Bilinmesini isteriz ki düşman ne kadar çok olursa olsun İçeriden ya da dışarıdan nereden gelirse gelsin, yolumuz şehitlik yolu, yolumuz kızıl elmaya inanmış ve adanmışlığıyla görev yapan koç yiğitler var olduğu sürece bayrağı kan olmuş, vatan olmuş, Şehitlerimiz rahat uyusun. Vatanımızı böldürmeyiz, Ezanımızı dindirmeyiz, Bayrağımızı indirmeyiz bazen öyle günler gelir ki İnsanın vatan sevdası yetmez, çılgınca sevmesi gerekir. Tam da öyle günlerden geçiyoruz. Çılgınca sevmemiz âmâsız, fakatsız sahip çıkmamız gereken günlerden geçiyoruz. Konuşmama son verirken bu çetin kış şartların da zor şartlarda görev yapan tüm güvenlik güçlerimize, rabbimden muvaffakiyet niyaz ediyorum. Rabbim tüm şehitlerimizin şahadetlerini Mübarek eylesin Türk milleti ve devleti ilelebet var olsun.’’ Dedi.

Konuşmaların ardından şehitler için Kuranı Kerim okunarak dua edildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL