Genel Güncel

Kaski’den öğrencilere ‘Su tasarrufu’ eğitimi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nün su kaynaklarının korunması, değişen iklim koşullarına uyum ve çocukları su tasarrufu konusunda bilinçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği ‘Su Tasarrufu ve Suyun..

Kaski’den öğrencilere ‘Su tasarrufu’ eğitimi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nün su kaynaklarının korunması, değişen iklim koşullarına uyum ve çocukları su tasarrufu konusunda bilinçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği ‘Su Tasarrufu ve Suyun Serüveni’ projesi kapsamında Ahmet Kirazgiller İlkokulu öğrencilerine eğitim verildi.

Kent genelinde yeni su kaynakları arayışlarını sürdürerek önemli yatırımlar yapan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, diğer yandan gelecek nesillerin su tasarrufu alışkanlığı kazanmalarını sağlamak için de öğrencilere yönelik eğitici faaliyetlerini sürdürüyor.

Su tasarrufunda eğitime ve çocukların evdeki etkisini göz önünde bulunduran KASKİ, kent genelindeki okulları ziyaret ederek, öğrencilere su tasarrufunu anlatıyor.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir yarınlar bırakmak için su tasarrufu farkındalığı oluşturmak amacıyla Ahmet Kirazgiller İlkokulu’nda öğrencilere, ‘Su Tasarrufu ve Suyun Serüveni’ anlatıldı.

Düzenlenen etkinlikte suyun canlı hayatındaki etkisi, bilinçli su tüketimi, su kaynaklarının korunması, suyun evlere ulaşma serüveni, su tasarrufu, küresel ısınma ile ortaya çıkan iklim değişikliği gibi konularda eğitim verildi.

Etkinlikte, su kaynaklarının sürdürülebilir şekilde yönetilmesinin tüm insanlığın görevi olduğuna vurgu yapılırken, eğitimin sonunda öğrenciler ‘su gönüllüsü’ olup, suyu koruyacaklarına ve sahip çıkacaklarını söylediler.

Öğrencilere çeşitli hediyeler verilen ve çeşitli animasyonlar ile desteklenen eğitim sonrasında, su tasarrufu, suyun korunmasının önemi konularında bilinçlendirmenin yanı sıra su kullanım kültürünün oluşmasına katkı sağlanmış oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL