Dünya Genel Güncel Kültür-Sanat

KAYMEK, Türkiye Yüzyılı’nın Kahramanları Sanat Sergisini Tarihi Kale içerisinde düzenledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Türkiye Yüzyılı’nın Kahramanları KAYMEK Sanat Sergisi düzenledi. Tarihi Kayseri Kalesi’nde gerçekleşen serginin açılış törenine Kayseri Büyükşehir..

KAYMEK, Türkiye Yüzyılı’nın Kahramanları Sanat Sergisini Tarihi Kale içerisinde düzenledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Türkiye Yüzyılı’nın Kahramanları KAYMEK Sanat Sergisi düzenledi.

Tarihi Kayseri Kalesi’nde gerçekleşen serginin açılış törenine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Haldun Taşhan, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, AK Parti Kayseri Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri İl Jandarma Komutanı Tuğg. Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, vali yardımcıları, rektörler, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program Büyükkılıç’ın “Bu vatan, toprağın kara bağrında, Sıradağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca, onun uğrunda, kendini tarihe verenlerindir. İleri atılıp sellercesine, göğsünden vurulup tam ercesine, bir gül bahçesine girercesine, şu kara toprağa girenlerindir.” şiiri ile başladı.

Burada konuşmalarını gerçekleştiren Başkan Büyükkılıç, darbe girişiminin üzerinden tam 7 yıl geçtiğini hatırlatarak, “Bir millet düşünün ki; Türkiye aşkına leke sürülmesin diye darbecilere göğsünü siper etmiş. Bir millet düşünün ki; vatan, ezan ve bayrak, millet uğruna koşar adım şehadet şerbetini içmiş. Bir millet düşünün ki, demokrasi uğruna gül bahçesine girer gibi kara toprağa girmiş. 15 Temmuz 2016’da üniforma arkasına gizlenen FETÖ’cü hainlerin darbe girişiminin üzerinden tam 7 yıl geçti. 7 yıl geçmesine rağmen o gece ve sonrasında yaşananlar hepimizin halen ilk gün gibi hafızalarında” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL