Genel Güncel

Kayseri OSB’de 3 eğitim-öğretim merkezi açılışı için protokol imzalandı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ve Kayseri Üniversitesi işbirliğinde kurulan Kayseri OSB Meslek Yüksekokulu’nun YÖK tarafından bölümlerinin açılmasının ardından Hayırsever Av. Mehmet Altun tarafından Kayseri OSB’de 3 ayrı eğitim ve öğretim..

Kayseri OSB’de 3 eğitim-öğretim merkezi açılışı için protokol imzalandı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ve Kayseri Üniversitesi işbirliğinde kurulan Kayseri OSB Meslek Yüksekokulu’nun YÖK tarafından bölümlerinin açılmasının ardından Hayırsever Av. Mehmet Altun tarafından Kayseri OSB’de 3 ayrı eğitim ve öğretim merkezi yapımına ilişkin protokol imzalandı.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve Kayseri Üniversitesi’nin iş birliğiyle kurulan Kayseri OSB Meslek Yüksekokulu için 3 ayrı eğitim ve öğretim merkezi açılmasına yönelik protokol imza töreni gerçekleştirildi. Törene; Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Hayırsever Avukat Mehmet Altun, Sanayici Ahmet Hilmi Kürtüncü, Kayseri OSB Başkanvekili Murat Yibur, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Baktır, Nihat Bozkurt ve Nuri Çetinçağlar, Kayseri OSB Denetim Kurulu Üyeleri Mustafa Gengeç ve Mehmet Yusuf Sarıalp, Kayseri OSB ile Bölge Müdürü Abdulmenap Esko da katıldı.

Kayseri Üniversitesi’nin Organize Sanayi Bölgesi’nde yapacağı eğitim-öğretim merkezlerinin Meslek Yüksek Okulu, Mühendislik Fakültesi ve ilköğretim okulu olduğunu belirten Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, “Öncelikle iş insanımız Mehmet Altun’a Organize Sanayimize yaptığı bu hayırdan dolayı şükranlarımızı sunuyorum. Organize Sanayi Bölgemize 3 tane okul kazandıracaklar. Birinci okulumuz Kayseri Üniversitemizin Organize Sanayi Bölgemizde yapacağı Meslek Yüksek Okulumuz, ikinci okulumuz ise Mühendislik Fakültemiz, üçüncü okulumuz ise ilköğretim okulu olacak. Kayseri Organize Sanayi Bölgemiz hem eğitimin hem üretimin merkezi haline gelecek. Biz de burada ilimle pratiği Kayseri Organize Sanayi Bölgemizde birleştirmek ve daha donanımlı gençler yetiştirmek istiyoruz. Türkiye ve Kayseri ekonomisine katkı sunmak istiyoruz” dedi.

‘SADECE KAMPÜSTE DEĞİL, SAHADA DA ÜRETİM İÇERİSİNDEYİZ’

Kayseri Üniversitesi’nin sadece kampüste değil; sahada da üretimin içerisinde, uygulamalı ve proje odaklı olarak öğrenci yetiştiren bir yükseköğretim kurumu olması açısından kurulduğunu söyleyen Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa, “Kayseri Üniversitemizin Kayseri Organize Sanayi Bölgemizdeki üretimin merkezi, Kayseri sanayisinin ihracat açısından önemli bir üretim ve eğitim merkezidir. Biz Kayseri Üniversitesinde de şu sloganla yola çıktık, ‘sadece kampüste değil sahada üretimin içerisinde, uygulamalı ve proje odaklı olarak öğrenci yetiştiren bir yükseköğretim kurumu’ amacıyla yola çıktık. Tabii öncelikli olarak OSB yönetimimiz burada bir meslek yüksekokulunun açılmasını benimsedi, sahiplendi. Bu bağlamda da bu yıl polimer teknolojisi, kaynak teknolojisi ve endüstriyel ürünler tasarımı programlarına yirmi beşer öğrenci alıyoruz. Bu eğitim hareketinin burada başlayabilmesi için bize teknik kolejde yer tahsis ettiler ve okulumuz yapılıncaya kadar da OSB Meslek Yüksekokulumuz orada her geçen gün gelişerek faaliyetlerine devam edecek” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Kayseri OSB’de 3 ayrı eğitim ve öğretim merkezi yapılmasına ilişkin protokole imzalar atıldı. Protokolle; Kayseri OSB’nin tahsis ettiği 8 bin metrekare arsa üzerine Hayırsever Av. Mehmet Altun tarafından Kayseri OSB Meslek Yüksekokulu binası yaptırılacak. Ayrıca yine Kayseri OSB içinde yer alacak Kayseri Üniversitesi Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binası ve bir ilköğretim okulu yapımı için de ilk adım atılmış oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL