Genel

Kayseri patlaması faili F.T.’nin avukatları duruşmaya katılmayınca karar çıkmadı

Kayseri’de 15 askerin şehit olduğu, bombalı araç saldırısı nedeniyle açılan dava görülmeye devam etti. Bugün karar çıkması beklenen duruşmada sanıklardan F.T.’nin avukatları katılmadı. 17 Aralık 2016’da Kayseri’de çarşı iznine çıkan..

Kayseri patlaması faili F.T.’nin avukatları duruşmaya katılmayınca karar çıkmadı

Kayseri’de 15 askerin şehit olduğu, bombalı araç saldırısı nedeniyle açılan dava görülmeye devam etti. Bugün karar çıkması beklenen duruşmada sanıklardan F.T.’nin avukatları katılmadı.
17 Aralık 2016’da Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerlere yönelik düzenlenen saldırının faillerinden olduğu tespit edilen F.T. ile diğer sanıkların yargılanmasına Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce devam edildi. Patlamada kullanan aracı çaldığı tespit edilen ve Kuzey Irak’ta MİT tarafından yakalanarak cezaevine koyulan F.T. ile tutuksuz sanık S.A. ile taraf avukatları katıldı. Diğer tutuklu sanıklar B.K., M.Y., M.O. ve M.Y. duruşmaya SEGBİS ile katıldı. Müşteki avukatları sanıkların en ağır hadden cezalandırılmalarını talep ederken Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, “ Savunmasız şekilde çarşı iznine çıkan kahramanlardan 14’ünü şehit eden 56’sının da yaralanmasına sebep olan sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyoruz” ifadesinde bulundu.
TUTUKLU SANIK F.T.: BEN ARAÇ ÇALIP VERDİM TERÖR EYLEMİNDE KULLANILACAĞINI BİLMİYORDUM
Terör eyleminde kullanılan aracı çalan ve MİT tarafından Kuzey Irak’ta yakalanan F.T., “K.Ç. benden çalıntı araç istedi. Sahte plaka işi yapan birini sordular ben de S.A. ‘yapmış olabilir’ dedim. Ben araç çaldım, özür diliyorum. Savcı beyin suçlamasına karşı ispatlı ifadem olacak. Yurt dışına çıkışlarım hakkında ortada gezen şeyler hep yanlıştır. Kandile kaçtığım iddiaları var. Ben oraya hiç gitmedim. Yurt dışına çıkışlarım ve gittiğim yerlerin kaydı vardır. Benim hakkımda kötü bir istihbarat var. Benim aracı çalıp K.Ç.’ye verme sürecim kamera kayıtlarında vardır. K.Ç. ifadesinde de söylüyor, örgüt ondan çalıntı araç istiyor. O da beni araştırıp buluyor. O bana uyuşturucu işinde kullanıp atacağız diye araç istiyor. Ben de bulup götürdüm. Sayın Savcı beni teröre yardım etmekten suçluyor. Ben öyle bir şey yapmadım. Buna rağmen beni teröre yardımla suçlayacaksanız K.Ç. ile yüzleştirin” diye konuştu.
B.K., M.Y., M.O. ve M.Y., F.T.’yi tanımadıklarını K.Ç.’yi tanıdıklarını belirterek suçlamayı reddettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL