Genel Güncel SonDakika

Kayseri’de 2023 yılında yakalanan dolandırıcılık şüphelisi sayısı belli oldu!

Kayseri Dolandırıcılık Büro Amirliği 2023 rakamlarını açıkladı. Yıl genelinde 305 şüpheli yakalanırken, kendi polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcıların 40 kişiyi 16 milyon 506 bin TL para kaptırmasına engel olundu…

Kayseri’de 2023 yılında yakalanan dolandırıcılık şüphelisi sayısı belli oldu!

Kayseri Dolandırıcılık Büro Amirliği 2023 rakamlarını açıkladı.

Yıl genelinde 305 şüpheli yakalanırken, kendi polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcıların 40 kişiyi 16 milyon 506 bin TL para kaptırmasına engel olundu.
16 MİLYON TL DOLANDIRICILARIN ELİNE GEÇMEDEN ENGEL OLUNDU
Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Dolandırıcılık Büro Amirliği 2023 rakamlarını açıkladı. Halkın dolandırılmasına engel olmak yıl genelinde 100 bine yakın broşür dağıtan polis ekipleri vatandaşları farklı yöntemlerle dolandıran 305 hakkında işlem yaptı.

Polis ekipleri kendilerini polis-savcı olarak tanıtan, banka hesabının terör örgütü tarafından kullanıldığını, terör örgütü ile tespit edildiğini veya operasyon sonucu yakalanan şahısların kimlik bilgilerini kullanıldığı söylemek suretiyle vatandaşlar üzerinde korku ve panik yaratarak verdikleri banka hesabına para göndermek veya altın, nakit para gibi istekleri şüphelilere teslim etmek üzerken 40 vatandaşa engel olunarak dolandırılmasını önüne geçildi.

Toplamda 16 milyon 506 bin TL paranın dolandırıcıların eline geçmesine engel olundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL