Güncel

Kayseri’de Filistin için kermes düzenlendi

Kayseri Filistinle Dayanışma Platformu, Gazze’deki mazlumlar için kermes düzenledi. Düzenlenen kermesin geliri Gazze’de yaşayan insanlara gönderilecek. Dünyadan ve Türkiye’den Filistin’e destek açıklamaları ve yardımları sürerken, bir destek de Kayserili yardımseverlerden..

Kayseri’de Filistin için kermes düzenlendi

Kayseri Filistinle Dayanışma Platformu, Gazze’deki mazlumlar için kermes düzenledi. Düzenlenen kermesin geliri Gazze’de yaşayan insanlara gönderilecek.

Dünyadan ve Türkiye’den Filistin’e destek açıklamaları ve yardımları sürerken, bir destek de Kayserili yardımseverlerden geldi. Yardımsever insanlar, Kayseri Filistinle Dayanışma Platformuna gıda ve yemek yardımında bulunarak hayır kermesi düzenliyor.

Düzenlenen kermeste Kayseri Bakış TV mikrofonlarına konuşan Kayseri Filistinle Dayanışma Platformu Kadın Kolları Başkanı Zekiye Gültekin, kermesin amacının Filistinli, Gazzeli Müslümanlara yardım ve dayanışma için yapıldığını söyleyerek şu açıklamaları yaptı: “Amacımız öncelikle bu düzenlediğimiz kermesin Filistinli, Gazzeli Müslüman kardeşlerimizin yararına olmasıdır. Onlar için bu kermesi düzenlemiş olduk. Elhamdülillah bugün güzel gidiyor. Kayserililerin teveccühü ile buraya hepsi geldi, Allah razı olsun hayırsever kardeşlerimizden hepsi imkanlarınınca destek olmaya çalışıyor. Geliyorlar buraya yardımcı oluyorlar. Amacımız bir nebze olsun karınca misali yardımcı olmak onlara, elimizden gelen neyse bu şekilde bir destek vermek. Gerek maddi gerekse manevi destek sunmak, bütün kardeşlerimiz burada el attı. Çok da güzel gidiyor. Hepsinden Allah razı olsun, Allah hepsinin hayrını kabul etsin inşallah. Herkesin bu konuda gerçekten duyarlı ve hassas olması gerekir çünkü ince noktalarda elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekir.”

Saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan ve 17.00’ye kadar sürecek olan kermese Kayseri vatandaşlarının yoğun ilgisi sürüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL