Genel Güncel SonDakika

Kayseri’de Regaip Kandili’nde Cami açılışı: Mehmet Hisar Cami hizmete açıldı!

Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı 19 Mayıs Mahallesi’nde Melikgazi Belediyesi ve Hayırsever Mehmet Hisar iş birliğinde yapılan Hacı Mehmet Hisar Camii, Regaip Kandili’nde açıldı. Cami’nin yapımına katkıda bulunan hayırsever Hacı Mehmet..

Kayseri’de Regaip Kandili’nde Cami açılışı: Mehmet Hisar Cami hizmete açıldı!

Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı 19 Mayıs Mahallesi’nde Melikgazi Belediyesi ve Hayırsever Mehmet Hisar iş birliğinde yapılan Hacı Mehmet Hisar Camii, Regaip Kandili’nde açıldı.

Cami’nin yapımına katkıda bulunan hayırsever Hacı Mehmet Hisar’ın adının verildiği caminin açılışına, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da katılım sağladı.

Cami’nin açılışı Hunat Cami İmam Hatip’i Abdullah İslamoğlu’nun Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı.

İslamoğlu’nun Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, açıklamalarında ”Abdullah Hocamıza güzel Kur’an tilaveti için teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun sizi soğuk bir akşamda burada misafir ediyoruz. Ancak bu akşam önemli bir akşam; Regaip Kandili, üç ayların başlangıcı ve aynı zamanda cuma gecemiz. Cenabı Allah hayırlara vesile kılsın. Ben göreve başladığımdan itibaren 19 Mayıs Mahallesi’nde, bu bölgede cami eksikliğinden dolayı vatandaşlarımız sürekli talepte bulunuyorlardı. Denk geldi ki Mehmet Hisar abimiz, OSB’de bir sanayici, Allah razı olsun. Buranın da yerini beğendi, güzel bir cami projesi çizdik ve hızlı bir şekilde buraya camimizi yapıp kazandırdık. Allah hayrını kabul etsin. Biz belediye olarak spor salonları, kütüphaneler, sosyal tesisler, Kur’an kursları yapıyoruz ve topluma kazandırıyoruz. Tabii ki camiler bizim için önemli; maneviyatın başladığı yerler, gençlerimizin ve yaşlılarımızın buluştuğu yerler. Camiler sadece ibadet için değil, aynı zamanda Kur’an kursu olarak da görev yapıyor. Toplanma mekanları olarak birçok alanda kullanılabiliyor. Cenabı Allah, burada yapacağımız ibadetleri kabul eylesin. Özellikle milletimizin önümüzdeki yüzyıllara iyi yetişmesini sağlayacaksak, yavrularımızın camilerden çıkmaması lazım. Camilerin sadece yaşlılarla dolmaması, gençlerle kadınlarla dolması lazım. Biz kadınlarımızı önemsiyoruz. Dolayısıyla, bu camide olduğu gibi tüm camilerde kadınlar baş köşede, baş tacı olmalı. Cenabı Allah aile yapımızı bozdurmasın, aile yapısına gençlere uzanan elleri kırsın, düşmanları bertaraf etsin. Çünkü şu anda maalesef boşanmaların çoğaldığı, yanlış işlerin çoğaldığı bir dönemdeyiz. Uyuşturucunun arttığı bir dönemdeyiz. Dolayısıyla, camilerimize daha çok sahip çıkmamız lazım. İnşallah bundan sonra da bu ibadethanelerin sayısını arttırmak ve kullanımını arttırmak için uğraşacağız. Mehmet Hisar abimize tekrardan teşekkür ederim. Biz bu kadar hızlı biteceğini tahmin etmedik, biraz daha paramız var dedi. Sağ olsun, 2 milyon TL kadar daha katkıda bulundu. Şimdi de inşallah TOKİ’de bir aile sağlık merkezi yaptık, o da bitmek üzere. İnşallah birkaç ay içerisinde orayı da açacağız. Dolayısıyla, hayırseverler geliyor, Allah ne nasip ettiyse veriyorlar ve böyle güzel hayırlara vesile oluyorlar.” ifadelerine yer verdi.

Palancıoğlu’nun ardından konuşan Cami’ye ismini veren Hayırsever Mehmet Hisar, duygu ve düşüncelerini ”Arkadaşlar hayatımın en mutlu gününü yaşıyorum bugüne kadar yaşadığım gördüğüm günlerin en güzeli Allah hepinize nasip etsin bu mahalle bana çok yabancı olmasına rağmen burayı seçtik kısmet buranınmış. Allah hepinizden razı olsun.” ifadeleriyle dile getirdi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL