Dünya Genel Güncel Sağlık SonDakika

Kızılay kan aracı gönüllüleri bekliyor

Kızılay Kayseri şubesi, ”Kan bağışı hayat kurtarır” sloganı kapsamında Erciyesevler Mahallesi’nde bulunan Özgün Yuva Kreş önünde kan alma aracı ile gönüllülerden kan topluyor. Kayseri Bakış Tv ailesi olarak gönüllü şekilde..

Kızılay kan aracı gönüllüleri bekliyor

Kızılay Kayseri şubesi, ”Kan bağışı hayat kurtarır” sloganı kapsamında Erciyesevler Mahallesi’nde bulunan Özgün Yuva Kreş önünde kan alma aracı ile gönüllülerden kan topluyor.

Kayseri Bakış Tv ailesi olarak gönüllü şekilde kan verme işlemimizi gerçekleştirdikten sonra mikrofonlarımızı Kan Merkezi Müdürü Savaş Koç ve Özgün Yuva Kreş Kurucusu Tuğba Kongu Arslan’a uzattık.

Kayseri Bakış Tv mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan Kan Merkezi Müdürü Savaş Koç açıklamalarında ”Öncelikle bu etkinlik için kreş yetkililerimize teşekkür ediyoruz. Kış sezonu ile birlikte kan bağışlarında azalmalar oluyor, bundan dolayı bizde böyle bölgelerde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Kışın gelmesiyle birlikte ihtiyaç azalmıyor, kan ihtiyacı her zaman var. Bizim Kızılay olarak sloganımız zaten ‘kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır’ biliyorsunuz. O yüzden bu tarz kampanyaları seviyor, istiyor ve daha fazla yapılmasını bekliyoruz. Kayseri halkı bu konuda gayet duyarlı. Meydan ve Şehir Hastanesi’nde ilgi yüksek. Kayseri halkının ilgisinden memnunuz.” ifadelerine yer verdi.

Koç’un ardından Kayseri Bakış Tv mikrofonlarına konuşan Özgün Yuva Kreş Kurucusu Tuğba Kongu Arslan ise, ”Bizim Özgün Yuva olarak çocuklarımıza bir farkındalık kazandırmak amacıyla velilerimizle birlikte çıktığımız bir yoldu bu. Sağolsun Kızılay ailesi de bizi kırmadı. Şu an burada mahalledeki komşularımızın, kreşimize gelen konuklarımızın, iş arkadaşlarımızın ve şahsımın ilk deneyimleri oldu. O yüzden Kızılay’a çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza da bu yaşta bu bilinci edindirmek için hep birlikte savaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL