Dünya Güncel

Kudüs ve Mescid-i Aksa için göz yaşı sel oldu.

Son zamanlarda Mescidi-i Aksa’da yaşanan olaylar dolasıyla, Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği, Cumhuriyet meydanında basın açıklaması düzenledi. Bura’da açıklamalarda bulunan Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği başkan yardımcısı, Mehmet Karakaş; Müslümanların..

Kudüs ve  Mescid-i Aksa için göz yaşı sel oldu.

Son zamanlarda Mescidi-i Aksa’da yaşanan olaylar dolasıyla, Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği, Cumhuriyet meydanında basın açıklaması düzenledi.

Bura’da açıklamalarda bulunan Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği başkan yardımcısı, Mehmet Karakaş; Müslümanların ilk kıblesi, Mescid-i Aksa ve onu bağırın ‘da barındıran Kudüs, üç Semavi dinin kutsal mekanlarının, bünyesinde barındıran kutsal belgelerdir. Birinci Dünya Savaşından sonra Yahudilein Filistin’e yerleşmeye başlaması, ve 1948’de kurulan işgal devleti İsrail döneminde, ne yazık ki Kudüs Mescid-i Aksa ve Filisin torakları Müslümanların zorla topraklarından çıkarıldığı Müslümanların, kutsal mekânlarına saldırı ve hareketlerin yapıldığı, çatışma haline getirilmiştir, Tüm Filistin toprakları Kudüs ve Mescid-i Aksaya yapılan insanlık dışı saldırı ve zulümleri, şiddetle kınıyoruz dedi.
Daha sonransın da Mescid-i Aksada ölenler için toplu Gıyabi cenaze namazı kılınarak, dualar edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL