Genel

Kuyumcular çarşısındaki esnaftan döviz ve altın değerlendirmesi

Kuyumcular çarşısında Sarraf olan Fikret Karaman, Kayseri Bakış Haber’e altın fiyatlarıyla ilgili konuştu. Sözlerine döviz artışıyla başlayan Karaman “Biliyorsunuz ki altının ons fiyatı dövize endeksli ve otomatikman her ikisinde de..

Kuyumcular çarşısındaki esnaftan döviz ve altın değerlendirmesi

Kuyumcular çarşısında Sarraf olan Fikret Karaman, Kayseri Bakış Haber’e altın fiyatlarıyla ilgili konuştu. Sözlerine döviz artışıyla başlayan Karaman “Biliyorsunuz ki altının ons fiyatı dövize endeksli ve otomatikman her ikisinde de bir artış söz konusu oluyor. İnsanların da euro ve dolara rağbetinden dolayı da, iç piyasada bu konuyla ilgili bir karışıklık oluyor. Tabi ki faiz oranları düştüğü zaman, Mehmet Şimşek’te bu konuya müdahale ettiği zaman bu artışlar düşecek.” dedi.
Seçim öncesi ve sonrası altın fiyatları hakkında da konuşan Karaman “Seçimin öncesindeki altın fiyatları aslında olması gerektiğinin de üstündeydi. Yani normalde olmaması gereken bir rakamlardaydı. Seçimle birlikte bunun daha da artacağını zaten biz düşünmüştük. Normal seyrine dönmesi biraz zaman alacak çünkü altın köpüktür. Hemen çıkabilir ama normal seyrine dönmesi biraz zaman alır. O yüzden de seçim öncesinde zaten belirli bir oranda yükseklik vardı. Sonrasında daha da yükseldi ama en kısa zamanda normal haline dönecektir.” dedi. Vatandaşlarımıza altınla ilgili tavsiyelerde bulunan Karaman” Elinde mevcut altını olan insanların, altınlarında kalmalarını düşünüyorum. Belirli bir birikimleri varsa onların da altınlara yatırılmasını öneriyorum. Çünkü altın, zor zamanlarda sığınacak bir limandır. Benim şahsi düşüncem tabi tavsiye değil. Pırlanta olayına da gelince, yine pırlantada dolar endeksli olduğu için bir artış söz konusu. İnsanlar ne kadar kısa zamanda bunu alıp kenara koyarsa, o kadar kârda olacaklardır.” dedi.
Şu an ki altın fiyatları hakkında da bilgi veren Karaman”Tabi şu anda altın fiyatları sabaha göre biraz daha arttı. 1.493 civarında gram fiyatı, 2.500 lirada çeyrek fiyatı. Şu an bu şekilde seyrediyor ama günü veya hafta sonunu nasıl kapatır biz de bilmiyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL