Genel Güncel

LGS birinci nakil sonuçları açıklandı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarını meb.gov.tr ve sonuç.meb.gov.tr adresinden açıkladığını..

LGS birinci nakil sonuçları açıklandı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarını meb.gov.tr ve sonuç.meb.gov.tr adresinden açıkladığını duyurdu. 24-28 Temmuz 2023 başvuru döneminde alınan 1. dönem nakil sonucu meb.gov.tr üzerinden ilan edildi. 24 Temmuz’da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan 1 milyon 14 bin 675 öğrencinin yüzde 95’i tercihlerine yerleşmişti.

İKİNCİ NAKİL BAŞVURULARI BAŞLADI

İkinci nakil tercih başvuruları ise bugün (31 Temmuz) başlayıp, 4 Ağustos tarihine kadar yapılabilecek. Sonuçlar ise 7 Ağustos’ta ilan edilecek. Boş kalan kontenjanlar ve hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları da 8-16 Ağustos’ta alınacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL