Genel Güncel

LGS yerleştirme sonuçları açıklandı

LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezi sınavda tercih sonuçları MEB tarafından açıklandığı duyuruldu. Sınavla öğrenci alan okullar ve yerel yerleştirme için tercih yapan 1 milyon 14 bin 675 öğrencinin yüzde 95’i tercihlerine..

LGS yerleştirme sonuçları açıklandı

LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezi sınavda tercih sonuçları MEB tarafından açıklandığı duyuruldu. Sınavla öğrenci alan okullar ve yerel yerleştirme için tercih yapan 1 milyon 14 bin 675 öğrencinin yüzde 95’i tercihlerine yerleşti.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında gerçekleştirilen binlerce öğrencinin katıldığı LGS sınavında tercih sonuçları belli oldu. 3–19 Temmuz 2023 tarihleri arasında 1 milyon 14 bin 675 öğrenci, sınavlı okul ve yerel yerleştirme için tercihte bulundu. Öğrencilerin yüzde 95’i tercihlerine yerleşti. Sınavla öğrenci alan okullar için açılan 204 bin 812 kontenjanın 200 bin 310’u öğrenciler tarafından tercih edildi ve yerleştirme oranı yüzde 97,80 olarak gerçekleşti.

Öğrenciler LGS kapsamında yapılan yerleştirme sonuçlarını ‘meb.gov.tr’ ve ‘sonuc.meb.gov.tr’ internet adreslerinden öğrenebilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL