Güncel

Malatya’da 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde saat 12.34 sularında 4,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Yeşilyurt’ta meydana gelen sarsıntının derinliği 17,3 kilometre olarak ölçüldü. TİPİK..

Malatya’da 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde saat 12.34 sularında 4,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Yeşilyurt’ta meydana gelen sarsıntının derinliği 17,3 kilometre olarak ölçüldü.

TİPİK BİR ARTÇI DEĞİL!

Çevre ilçe ve illerde de hissedilen sarsıntı paniğe sebep olurken, konuyla ilgili olarak Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, yaptığı açıklamada “Diri fay haritasında burada fay gözükmüyor ama bu olmadığı anlamına gelmez. Bu büyüklükteki depremde bir yıkım beklenmez. Malatya’da hem Malatya fayı hem de Doğu Anadolu fayı var. İkisinin arasında olmuş, burada fay gözükmüyor ama olabilir. Bu deprem için 5’in üzerinde diyen yerler var. Şiddetli hissedilmiş. Bu depremler bir süre devam edecek. Tipik bir artçı değil bu. Önemli bir fay da gözükmüyor haritalarda. Daha küçük bir fay olabilir burada. Büyük fay zonları üzerine denk gelmiyor. İlginç buluyorum ben tipik bir artçı deprem diyemiyorum ben.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL