Genel Güncel

Melikgazi Belediyesi’nden kırsal mahallelerdeki çiftçilerin sulama sıkıntısına çözüm

Çiftçilerin ürünlerinin verimliliğini artırmak için tarımsal destek çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Melikgazi Belediyesi, yeni sulama sistemiyle tarımsal sulamada yüksek su verimliliğini hedefliyor. Bağpınar Mahallesi’ne kapalı sulama hattı çekilerek çiftçilerin..

Melikgazi Belediyesi’nden kırsal mahallelerdeki çiftçilerin sulama sıkıntısına çözüm

Çiftçilerin ürünlerinin verimliliğini artırmak için tarımsal destek çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Melikgazi Belediyesi, yeni sulama sistemiyle tarımsal sulamada yüksek su verimliliğini hedefliyor.

Bağpınar Mahallesi’ne kapalı sulama hattı çekilerek çiftçilerin sulama sıkıntılarını giderdiklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ”Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz tarım alanındaki görevlerin planlanması, geliştirilmesi, desteklenmesi, denetlenmesi ve koordinasyonu sağlamak için ilçemizin kırsal mahallelerinde çalışmalarına devam ediyor. Tarımsal sulama, hayvan içme suyu, taşkın koruma ve toprak muhafazası için gerekli ıslah ile ilgili projeler üzerinden çalışmalar yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

Geçmişten günümüze hayata geçirilen sulama projeleri hakkında da bilgi veren Palancıoğlu, yapılan hizmetlerden ”2019 yılında Bağpınar Mahallemizde kuyu açılarak Koramaz Vadisi üst bölgesine 1100 metre kapalı sulama hattı çekimi yapılarak ve uygun yerlere de hidrant konularak tarımsal sulama hizmeti sağlandı. Muhtarımız ve vatandaşların talebi üzerine bölgede yapılan bu çalışmanın devamı olarak Koramaz Vadisi’nden eski çevre yoluna kadar olan alanda bir kuyu daha açılarak 700 metre hat çekilerek ve hidrantlar konularak halkın hizmetine sunuldu. Böylece sulamanın bölgenin tamamında yapılması sağlanıyor. Çiftçilerin herhangi bir mağduriyet yaşamasının önüne geçmek için gereken tedbirleri alıyor üreticilerimize destek oluyoruz. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür eder, çiftçilerimize bereketli bir hasat dilerim.” şeklinde bahsetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL