Güncel Siyaset SonDakika

Milletvekili müjdeyi verdi: Kayseri-Ankara arası 2 saate düşüyor!

Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri Milletvekili Murat Cahit Cıngı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla müjdeli bir haber verdi. Kayseri-Ankara Yüksek Hızlı Tren çalışmalarında son aşamaya gelindiğini ve bu projenin tamamlanmasıyla..

Milletvekili müjdeyi verdi: Kayseri-Ankara arası 2 saate düşüyor!

Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri Milletvekili Murat Cahit Cıngı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla müjdeli bir haber verdi.

Kayseri-Ankara Yüksek Hızlı Tren çalışmalarında son aşamaya gelindiğini ve bu projenin tamamlanmasıyla birlikte iki şehir arasında 2 saat içerisinde seyahat edilebileceğini duyuran Cıngı, paylaşımında Hemşehrilerimizin en çok beklediği yatırımlardan birisi olan Kayseri-Ankara Yüksek Hızlı Tren’in Yerköy’den sonraki kısmı için yaklaşık 2 yıldır çalışmalar devam ediyor. Birkaç yıl içerisinde Kayseri’den binip 2 saat sonra Ankara’da olacağız. Çok öncesinden imzalanmış ve kullanılmakta olan 1,2 Milyar Euro’luk kredi için dün İngiltere Başkonsolosluğunda Büyükelçi Jill Moris ve Başkonsolos Kenan Poleo ile Ulaştırma Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı üst yoneticilerinin de katıldığı bir merasim düzenlenmesi, aslında İngiltere’nin organizasyonunda Avusturya, İtalya ve Polonya ihracat kredi kuruluşları gibi kreditörlerin ülkemizle işbirliğine verdiği önemi gösteriyor. İçimizdeki kendini bilmez şaşkınlar ne derse desin biz çok büyük ve güçlü bir ülkeyiz.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL