Genel Güncel SonDakika

Mustafa Boydak’a hapis cezası!

Kayseri’de FETÖ/PDY davası kapsamında 7,5 yıl hapis cezasına çarptırılan tutuklu İş İnsanı Mustafa Boydak’ın da aralarında bulunduğu toplam 4 sanığa, ‘gerçeğe aykırı muhasebeleştirmeye iştirak’ ve ‘azmettirme’ suçlarından 10’ar ay hapis..

Mustafa Boydak’a hapis cezası!

Kayseri’de FETÖ/PDY davası kapsamında 7,5 yıl hapis cezasına çarptırılan tutuklu İş İnsanı Mustafa Boydak’ın da aralarında bulunduğu toplam 4 sanığa, ‘gerçeğe aykırı muhasebeleştirmeye iştirak’ ve ‘azmettirme’ suçlarından 10’ar ay hapis ve 25’er bin TL para cezasına çarptırıldı, hükmün açıklanmasının geri bırakıldı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 2018’de başlatılan soruşturma kapsamında, iş insanı Mustafa Boydak’ın talimatı ile 2013’de bankada bulunan 2 milyon 698 bin 893 TL’nin, 11 ayrı kişinin hesabına 61 dakika içinde Bankacılık Kanunu’na aykırı şekilde havale edildiği tespit edildi.

Bu kapsamda, Boydak Holding ortaklarından Mustafa Boydak ile banka müdürü ve çalışanlarının da aralarında olduğu 4 kişi hakkında ‘5411 sayılı Bankacılık Kanunu’na muhalefet’ suçundan dava açıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL